Skandal podczas prezentacji nowego nabytku Królewskich

Eduardo Camavinga
Eduardo Camavinga Pressfocus

Kilka dni temu Eduardo Camavinga został oficjalnie zaprezentowany przez Real Madryt. Podczas trwania transmisji “na żywo” w RTVE, jedna z pań źle dobrała słowa do swojej wypowiedzi, po której automatycznie została zawieszona od wykonywania dotychczasowych obowiązków.

  • Telewizja RTVE przeprowadziła transmisję “na żywo” z prezentacji Camavingi w Realu Madryt
  • Podczas trwania audycji, dziennikarka stacji użyła stwierdzeń uznawanych za rasistowskie
  • Kobieta została zawieszona przez pracodawce i zaprezentowała własne oświadczenie w tej sprawie

Prezentacja Camavingi zakłócona przez dziennikarkę RTVE

Podczas prezentacji Eduardo Camavingi wszystko przebiegało zgodnie z planem. Florentino Perez zadbał o każdy szczegół, aby 18-latek poczuł się w nowym otoczeniu jak w domu. Nie można mieć zastrzeżeń do organizacji całej konferencji z udziałem prezesa Królewskich oraz samego piłkarza. Pomocnik po wszystkich formalnościach zasiadł przed mikrofonem i odpowiadał na pytania.

Wydarzenie związane z Camavingą było transmitowane przez kilka hiszpańskich telewizji. Podczas audycji “na żywo” w RTVE, dziennikarka Lorena Gonzalez udzieliła swojego komentarza za kulisami, który można było usłyszeć na wizji.

Ten gość jest czarniejszy od garnituru – powiedziała Lorena Gonzalez.

Słowa dziennikarki szybko podłapali internauci. W błyskawicznym tempie w mediach społecznościowych kobieta została uznana za rasistkę, natomiast w całym kraju wybuchł niemały skandal. RTVE ratując wizerunek firmy, zawiesiło Lorenę Gonzalez od pełnienia jej dotychczasowych obowiązków.

Co ciekawe, Goznalez wystosowała również własne oświadczenie w tej sprawie.

– “Moje słowa były niefortunne, ale powiedziałam je bez złośliwości czy chęci okazania braku szacunku. Mogłabym dokonać tego porównania w przypadku osoby o dowolnym kolorze skóry. Ale rozumiem, że w tych wrażliwych czasach media ponoszą większą odpowiedzialność za pomoc w walce z rasizmem i wszelkimi formami dyskryminacji” – czytamy na profilu społecznościowym dziennikarki.

Real Madryt w niedzielę zagra z Celtą Vigo. Być może Carlo Ancelotti pozwoli zadebiutować Francuzowi w 4. kolejce La Liga. Dodajmy tylko, że od teraz Los Blancos wznawiają boiskowe zmagania na Santiago Bernabeu. Obiekt od marca zeszłego roku jest modernizowany. Co prawda, nie jest jeszcze dokończony, ale władze ligi zaakceptowały aktualny stan stadionu.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Aguero ostrzegł rywali przed Barceloną

Komentarze