Skandal w Barcelonie. Piłkarz wynosił sekrety z szatni

Riqui Puig
Riqui Puig PressFocus

Dziennik El Pais ujawnił skandal, do jakiego miało dojść w zespole Barcelony. Trener Ronald Koeman uzyskał informacje, że jeden z jego podopiecznych wynosił od początku sezonu sekrety z szatni na Camp Nou. Chodzi o 21-letniego Riqui Puiga.

W poprzednim sezonie zawodnik ten rozegrał jedenaście meczów i wydawało się, że z biegiem czasu może zacząć odgrywać coraz większą rolę w katalońskim klubie. Od początku nie cieszył się jednak zbytnim zaufaniem ze strony nowego szkoleniowca, Ronalda Koemana. W nowych rozgrywkach La Liga wszedł na boisko tylko raz przeciwko Getafe. Zaliczył też epizodyczne występy w Lidze Mistrzów.

Okazuje się jednak, że zawodnik ma teraz większe zmartwienia niż mała liczba minut na boisku. El Pais donosi, że trener Ronald Koeman dowiedział się o współpracy zawodnika z dziennikarzami. Miał on być “kretem”, który od startu tego sezonu wynosił do mediów smaczki z szatni na Camp Nou.

Koeman zdecydował się skonfrontować młodego zawodnika z tymi informacjami, by ten przyznał się do wszystkiego w szatni na oczach kolegów. “To ty wynosisz sekrety z szatni” – miał powiedzieć trener Puigowi.

Młody zawodnik niechciany na Camp Nou

Wiele wskazuje na to, że dni 21-latka na Camp Nou są policzone. Zwłaszcza, że Puig jeszcze przed sezonem miał usłyszeć od szkoleniowca, że ten nie da mu zbyt wielu minut na boisku. Inna prawa, że Ronald Koeman chce pozbyć się z klubu kłopotliwych i kłótliwych zawodników, a za takiego uchodzi właśnie Puig. Charakter 21-latka już wcześniej starali się utemperować starsi zawodnicy Barcelony, mówiąc mu, że ten zadziera nos zbyt wysoko.

Doniesienia o kolejnym konflikcie w szatni Barcelony pojawiły się w momencie, gdy klub zmaga się z kryzysem. Katalończycy doznali niedawno dwóch porażek z Cadiz i Juventusem. Zespół męczył się też w niedzielę z Levante i wygrał tylko 1:0.

Komentarze