Hiszpania walczy o pierwsze miejsce w grupie. Składy na mecz z Japonią

Koke i Luis Enrique
Koke i Luis Enrique fot. PressFocus

Hiszpania walczy o pierwsze miejsce w grupie E. O godzinie 20 rozpocznie się jej mecz z Japonią. Znamy składy, w jakich obie drużyny rozpoczną czwartkowe zmagania.

  • Hiszpania zagra z Japonią o godzinie 20
  • Zespół Luisa Enrique zgromadził dotychczas cztery punkty i jest na czele grupy E

Hiszpania dąży po kolejną wygraną

Hiszpania jest już blisko zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Aby wyjść z grupy, nie może przegrać z Japonią. Luis Enrique zapowiada natomiast, że jedynym celem jest zajęcie pierwszego miejsca, co na pewno będzie możliwe w przypadku czwartkowego zwycięstwa.

Reprezentacja Hiszpanii zgromadziła dotychczas cztery punkty, natomiast Japonia oraz Kostaryka mają ich po trzy. Na ostatniej lokacie w grupie zupełnie niespodziewanie znajdują się Niemcy, którzy w dalszym ciągu mają nadzieję na awans.

Oczywiście Hiszpania może jeszcze wypisać się z dalszego udziału w turnieju. Jeśli przegra z Japonią, a ponadto Kostaryka ogra Niemców, z grupy E nie awansuje żadna europejska ekipa. Takie rozwiązanie jest natomiast bardzo mało prawdopodobne.

Enrique zdecydował się na kilka zmian w formacji defensywnej. Na ławce usiedli Dani Carvajal, Aymeric Laporte oraz Jordi Alba, a w wyjściowym składzie znaleźli się natomiast Cesar Azpilicueta, Pau Torres i Alejandro Balde.

Składy na Hiszpania – Japonia

Hiszpania: Simon, Azpilicueta, Torres, Rodri, Balde, Busquets, Gavi, Pedri, Williams, Morata, Olmo

Japonia: Gonda, Itakura, Yoshida, Taniguchi, Ito, Morita, Tanaka, Nagatomo, Kubo, Maeda, Kamada

Komentarze