Skromna wygrana Atletico

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

Piłkarze Atletico Madryt pokonali na Wanda Metropolitano Real Valladolid 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Vitolo. Dzięki tej wygranej zawodnicy prowadzeni przez Diego Simeone awansowali na trzeci stopień podium w La Liga.

Sobotę z rozgrywkami La Liga kończyliśmy na Wanda Metropolitano w Madrycie, gdzie Atletico podejmowało na własnym stadionie Real Valladolid. Zawodnicy prowadzeni przez Diego Simeone rywalizowali o udział w następnej edycji Ligi Mistrzów i nie mogli sobie pozwolić na stratę nawet punktu z 15-nastym w tabeli rywalem.

Już na samym początku meczu goście mogli niespodziewanie objąć prowadzenie, jednak strzał Rubio obronił Oblak. Gospodarze również mieli szansę, aby szybko zdobyć gola, ale Morata i Felix nie wykorzystali swoich sytuacji. Atletico było zdecydowanie częściej przy piłce, jednak nie miało to wpływu na stwarzanie zagrożenia w polu karnym rywali.

Po przerwie dominacja gospodarzy była jeszcze bardziej widoczna, na co z pewnością wpływ miały zmiany przeprowadzone przez Diego Simeone. Cierpliwe ataki z ich strony przyniosły efekt w 81. Minucie, gdy Atletico zdobyło wyczekiwanego gola. Piłka trafiła na pole karne do Vitolo, który wykorzystał zamieszanie i strzałem głową dał swojej drużynie prowadzenie. Sytuacja ta była jeszcze analizowana przez system VAR, ale arbiter uznał, że wszystko odbyło się prawidłowo i zaliczył bramkę.

Dla gospodarzy nie był to zdecydowanie łatwy mecz, ponieważ wbrew oczekiwaniom swoich kibiców, bardzo długo nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Gracze Realu Valladolid długo się bronili, ale gdy już skapitulowali nie potrafili odpowiedzieć i mecz ostatecznie zakończył się jednobramkową wygraną Los Colchoneros.

W następnej serii spotkań Atletico zagra na wyjeździe z Levante. Natomiast Real Valladolid podejmie u siebie Getafe.