Skromna wygrana Eibar nad Betisem

SD Eibar po pokonaniu przed kilkoma dnia Valencii CF tym razem poradziło sobie z Realem Betis, wygrywając z drużyną z Andaluzji 1:0. Dzięki wygranej teamu z Kraju Basków ekipa z Sewilli straciła już nawet teoretyczne szanse na grę w europejskich pucharach. Eibar natomiast może być już spokojny ligowego bytu.

Tylko jeden gol padł w starciu z udziałem Eibaru z Betisem, a bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Jose Angel, oddając strzał sprzed pola karnego.

W drugiej odsłonie rywalizacji goście co prawda próbowali wyrównać stan rywalizacji, ale bez efektu. Pierwszą okazję na strzelenie gola po zmianie stron podopieczni Quique Setiena mieli w 52. minucie, gdy Guardado Hernandez znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale bramkarz rywali stanął na wysokości zadania.

Tymczasem w 67. minucie gola na 1:1 mógł strzelić z rzutu karnego Giovanni Lo Celso, ale jego intencje wyczuł Marko Dmitrović i spotkanie zakończyło się wygraną Eibar.

Eibar SD – Real Betis 1:0 (1:0)

1:0 Jose Angel 45+2′