Skromne zwycięstwo Sevilli

W ostatnim spotkaniu dziewiątej kolejki La Liga, Sevilla zanotowała piąte zwycięstwo w trwającej kampanii hiszpańskiej ekstraklasy, pokonując przed własną publicznością Levante 1:0. Gospodarze długo bili głową w mur, aż w 86. minucie komplet oczek zapewnił Andaluzyjczykom Luuk de Jong.

Na trzy zmiany po porażce z Barceloną zdecydował się trener Lopetegui – zamiast Carrico, Torresa i de Jonga na murawie pojawili się Kounde, Jordan oraz Chicharito. Także trzy korekty po ograniu Leganes zarządził trener Lopez – miejsca Clerca, Vukcevicia i Leona zajęli Tono, Melero i Hernani.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać 20 minut – na prawej stronie pola karnego z Reguilonem poradził sobie Hernani, ale strzał Portugalczyka z ostrego kąta wybronił nogą Vaclik. W 29. minucie gorąco zrobiło się pod drugą bramką – po centrze z prawej flanki, strzał Reguilona odbił Abaris, a dobijający Chicharito został zablokowany przez obrońcę.

Dziesięć minut po zmianie stron, dobrą centrę z prawego skrzydła posłał Jesus Navas, ale Chicharito przymierzył głową w sam środek bramki, gdzie na raty piłkę złapał Fernandez. W 70. minucie w polu karnym piłka trafiła pod nogi Nolito, po którego uderzeniu futbolówka odbiła się od głowy jednego z obrońców i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, bliscy otworzenia wyniku byli gospodarze po akcji dwóch rezerwowych – po uderzeniu Torresa z woleja piłka zrobiła wysoki kozioł, a uderzający głową z kilku metrów de Jong nie zmieścił jej pod poprzeczką.

W 79. minucie, powinno być już 1:0 – Torres doskonale dograł do niepilnowanego w polu karnym Chicharito Hernandeza, ale Meksykanin posłał piłkę obok słupka. Chwilę później, Chicharito próbował jeszcze sprytnie uderzać piętą po podaniu de Jonga z prawej flanki, ale tuż przed linią bramkową złapał ją Fernandez.

Starania Andaluzyjczyków przyniosły w końcu wymierny efekt cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry – świetnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Jesus Navas, a odpowiednio głowę dostawił de Jong. Chwilę później odpowiedzieć próbował Bardhi, ale strzał Macedończyka obronił Vaclik.

Kiedy następne mecze?

Sevilla odniosła tym samym piąte zwycięstwo w sezonie i po dziewięciu kolejkach La Liga, Andaluzyjczycy plasują się na szóstej lokacie, tuż za plecami Atletico Madryt. W następnej kolejce, Sevillistas zmierzą się z Getafe, podczas gdy Levante podejmie Espanyol.

Sevilla FC – UD Levante 1:0 (0:0)

1:0 de Jong 86′

Fernando, Kounde – Cabaco, Vezo

Sevilla: Vaclik – Reguilon, Kounde, Diego Carlos, Navas – Banega (72′ Torres), Fernando, Jordan – Nolito (71′ de Jong), Chicharito (81′ Vazquez), Ocampos

Levante: Fernandez Abaris – Tono, Cabaco, Vezo, Miramon – Melero (73′ Vukcević), Campana, Radoja – Morales, Roger (85′ Mayoral), Hernani (64′ Bardhi)