Skromne zwycięstwo Villarrealu

Carlos Bacca
Carlos Bacca fot. Jan Ulicki

Na Estadio de la Ceramica, Villarreal rywalizował z Mallorcą w ramach 29. kolejki La Liga. Spotkanie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Ostatecznie, mecz zakończył się wygraną Villarrealu 1:0.

Po pierwszym gwizdku sędziego, piłkarze Javiera Calleja częściej utrzymywali się przy piłce. Już w 16. minucie Carlos Bacca wyprowadził Villarreal na prowadzenie. Na początku akcji bramkowej, znakomitym dryblingiem popisał się Samuel Chukwueze, który balansem ciała zwiódł kilku zawodników gości i precyzyjnie wystawił piłkę swojemu koledze z drużyny. Doświadczony napastnik dostawił tylko stopę, a zaraz potem, futbolówka znalazła się w siatce.

Po szybko strzelonej bramce tempo meczu zwolniło. Gospodarze oddali inicjatywę swoim rywalom. Piłkarze Mallorki z łatwością konstruowali kolejne akcje ofensywne, ale dobra dyspozycja Asenjo uniemożliwiła jakąkolwiek zmianę rezultatu.

Po przerwie gracze Moreno mieli duże problemy w wyprowadzeniu piłki ze swojej połowy. Cała drużyna Villarrealu stosowała wysoki pressing, przez co goście przez dłuższą część drugiej połowy nie mogli oddać nawet strzału.

Villarreal utrzymał prowadzenie do końca spotkania i dzięki dzisiejszej wygranej plasuję się na 7. miejscu w tabeli. Gospodarze są na dobrej drodze, aby znaleźć się w europejskich pucharach w następnym sezonie. Natomiast, Mallorca nadal pozostaje w strefie spadkowej, ale wciąż ma szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.