Skrzydłowy Realu zdecydowany na pozostanie w klubie

Marco Asensio
Marco Asensio Pressfocus

Marco Asensio jeszcze kilka miesięcy temu łączony był z odejściem z Realu Madryt. Wszystko wskazuje na to, że skrzydłowy zmienił zdanie i zdecydował się podpisać nowy kontrakt z klubem. Media przekazały, że obie strony są już bliskie porozumienia.

  • Latem Marco Asensio chciał odejść z Realu Madryt
  • Hiszpan w sezonie 2022/23 gra jeszcze mnie aniżeli w poprzednich rozgrywkach
  • Skrzydłowy zmienił jednak zdanie i chciałby przedłużyć kontrakt z Królewskimi

Niejasna sytuacja Marco Asensio w Realu

Carlo Ancelotii w sezonie 2022/23 rzadko stawia na Marco Asensio, który już latem rozważał odejście z Realu Madryt. Na przestrzeni ostatnich tygodni nastawienie zawodnika uległo jednak zmianie i obecnie jest on skłonny przedłużyć współpracę z Królewskimi

Asensio w obecnych rozgrywkach spędził na murawie zaledwie nieco ponad 200 minut. Mimo to klub planuje przedłużyć z nim współpracę. Obecny kontrakt Hiszpana wygasa wraz z końcem sezonu, dlatego władze Realu zdecydowały się zagęścić swoje działania w tej kwestii. 

– Mam nadzieję, że kontrakt zostanie przedłużony i będę jeszcze długo szczęśliwy w Realu Madryt. Liczę, że zostanę w tym klubie na kolejne 10 lat. Decyzja nie zależy jednak tylko ode mnie. To też kwestia tego, czego chce klub – stwierdził w rozmowie z radiem Marca. 

Zmiana stanowiska Marco Asensio to niezwykle zagadkowa dla hiszpańskich dziennikarzy kwestia. 26-latek gra dużo mniej aniżeli w zeszłym sezonie, a mimo to zależy mu na pozostaniu w Madrycie.

Także u nas: Pomocnik Realu mógł latem trafić do Premier League

Komentarze