“Słowa Nagelsmanna o Gavim? Każdy ma prawo do swojej opinii”

Gavi
Gavi fot. PressFocus

FC Barcelona mogła mieć ostatnio powody do radości, bo Gavi został uznany za najlepszego piłkarza młodego pokolenia. Nie potrafił się z tym werdyktem pogodzić trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann, który był zdania, że na takie wyróżnienie zapracowali bardziej Jamal Musiala, czy Jude Bellingham. Xavi Hernandez nie zgodził się z tą opinią.

  • Gavi ostatnio wywołał skrajne opinie
  • 18-latek został wybranym Najlepszym Piłkarzem Młodego Pokolenia
  • Xavi Hernandez wyraził przekonanie, ze jego podopieczny zasłużył na tego typu wyróżnienie

Xavi skomentował słowa Nagelsmanna o Gavim

FC Barcelona stawia nie tylko na gwiazdy pozyskiwane na zasadzie transakcji bezgotówkowych, czy na piłkarzy pokroju Roberta Lewandowskiego, ale również na młode talenty. Jednym z nich bez wątpienia jest Gavi. Zawodnik ostatnio wywołał różne opinie. Między innymi głos na jego temat wyrazili trenerzy. Julian Nagelsmann krytycznie wypowiedział się na temat sukcesu młodego Hiszpana, co błyskawicznie skontrował opiekun Blaugrany.

– Nagroda dla Gaviego? Absolutnie zasłużona. Chciałbym skorzystać z okazji i pogratulować mu, Lewandowskiemu i Alexii Putellas – powiedział Xavi Hernandez cytowany przez Mundo Deportivo.

– Co do słów Nagelsmanna mogę powiedzieć tylko tyle, że każdy ma prawo do swojego zdania. My natomiast skupiamy się bardziej na tym, aby do indywidualnych wyróżnień poszczególnych piłkarzy dołożę trofea zespołowe – dodał Hiszpan.

Gavi to wychowanek Barcy. Do pierwszej drużyny 18-latek trafił w lipcu 2021 roku. Jak na razie rozegrał w ekipie z Camp Nou łącznie 60 meczów, notując w nich dwa trafienia i sześć asyst.

Czytaj więcej: FC Barcelona gotowa na wymianę piłkarzy z Interem Mediolan

Komentarze