Słowacja – Hiszpania: znamy składy!

Alvaro Morata
Alvaro Morata PressFocus

Selekcjonerzy reprezentacji Słowacji i Hiszpanii podali wyjściowe jedenastki na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej.

Słowacja – Hiszpania – składy

Obaj selekcjonerzy poszli nieco inną drogą. Trener Tarković postawił na tych graczy, którzy sprawdzili się już wcześniej na Euro 2020. Luis Enrique, zaś, mocno zmienił skład względem spotkania z Polską.

 W bramce Słowaków stanie Martin Dubravka, a przed nim wystąpią Tomas Hubocan, Milan Skriniar, Lubomir Satka i Peter Pekarik. Drugą linię stworzą Robert Mak, Jakub Hromada, Juraj Kucka oraz Lukas Haraslin. O zdobywanie bramek mają zadbać Marek Hamsik oraz Ondrej Duda.

Luis Enrique cieszy się zaś z powrotu Sergio Busquetsa, który automatycznie wskoczył do składu. Poza tym, selekcjoner Hiszpanów wprowadził kilka innych zmian. Między słupkami, jak dotychczas, stanie Unai Simon. O jego spokój mają zadbać Cesar Azpilicueta, Eric Garcia, Aymeric Laporte oraz Jordi Alba. W pomocy wspomnianego Busquetsa wspierać będzie jego klubowy kolega, Pedri, oraz Koke. Enrique nadal liczy też na Alvaro Moratę, którego wspierać będą Gerard Moreno, który w meczu z Polską nie wykorzystał rzutu karnego, oraz Pablo Sarabia.

Przypomnijmy, że tylko zwycięstwo daje Hiszpanom stuprocentową pewność awansu do 1/8 finału Euro 2020. Słowakom, zaś, wystarczy remis, o który może być jednak niezwykle ciężko. Początek starcia już o godzinie 18:00.

Komentarze