Solari: Celebracja Bale’a? Nie ma to żadnego znaczenia

Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele krytycznych opinii na temat Garetha Bale’a. Ludzie związani z Realem Madryt zarzucali Walijczykowi, że ten nie integruje się odpowiednio z zespołem i pomimo kilku lat w Hiszpanii nadal porozumiewa się tylko w języku angielskim. Teraz oliwy do ognia dodał sam zawodnik, który po bramce strzelonej w meczu z Levante (1:2), nie celebrował gola z całą drużyną.

Czytaj dalej…

W zachowaniu zawodnika problemu nie widzi jednak trener Królewskich, czyli Santiago Solari, który w kilku zdaniach skomentował postawę swojego podopiecznego.

– Jeśli Bale strzela dla nas bramki, to może je celebrować jak jak tylko chce – zaczął trener Realu Madryt.

– Byłem bardzo zadowolony z jego występu, a reszta nie ma znaczenia. Zagrał świetnie zawody i tylko do się liczy – dodał.

– Gareth był bardzo szczęśliwy ze strzelonego gola i w szatni świętował razem z resztą drużyny, a to jest najważniejsze. To czy celebruje gole w taki czy inny sposób to sprawa drugorzędna – zakończył.

Gareth Bale wystąpił w tym sezonie w 31 spotkaniach, w których zdobył 13 goli i zaliczył 5 asysty. Łącznie na boisku spędził ponad 2000 minut. Walijczyk przeniósł się do Realu w 2013 roku z Tottenhamu.

Komentarze