Solari: To był kompletny mecz w naszym wykonaniu

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Hiszpańska piłka żyje wczorajszym starciem Realu z Atletico, w którym do Królewscy wygrali trzy do jednego. Santiago Solari, trener zwycięskiej drużyny, powiedział, że to był najlepszy mecz jego podopiecznych od kilku tygodni.

Czytaj dalej…

– To było zespołowe zwycięstwo. Nie ma innej możliwości, aby wygrać tutaj przeciwko solidnej i wymagającej drużynie. Byliśmy mocni w każdym momencie meczu. To prawdopodobnie był nasz najlepszy występ od grudnia – powiedział Solari, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– To był kompletny mecz w naszym wykonaniu. Tylko w ten sposób mogliśmy coś osiągnąć przeciwko drużynie, która z każdym rokiem jest coraz lepsza. To świetny zespół z fantastycznym trenerem. Wracamy do domu bardzo szczęśliwi. Dobrze graliśmy z tyłu, z przodu, doskonale graliśmy pressingiem i byliśmy solidni przy stałych fragmentach gry, w ofensywie i defensywie – ocenił Argentyńczyk.

– Wszyscy jesteśmy częścią tej drużyny, ale kluczowi są zawodnicy, którzy poświęcają się fizycznie i oddają serce w każdym meczu. 95 procent zasług za te zwycięstwo należy się piłkarzom. Pozostałe pięć po części dla reszty z nas, sztabu medycznego, dyrektorów i kibiców – podkreślił.

Dzięki tej wygranej Los Blancos wyprzedzili lokalnego rywala i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Do lidera z Barcelony tracą jednak pięć punktów. Teraz Królewskich czeka jednak pojedynek w Lidze Mistrzów z Ajaksem Amsterdam.

Komentarze