Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Spokojna wygrana Barcelony

Nie namęczyli się dziś piłkarze FC Barcelony, którzy tylko kilka razy zerwali się do ataków w konfrontacji z Eibarem – wystarczyło to jednak, by pokonać rywala 3:0 (1:0). Dwa gole dla ekipy prowadzonej przez Ernesto Valverde zdobył Luis Suarez, a jedną bramkę dołożył Leo Messi. Barcelona ponownie ma więc pięć punktów przewagi nad drugim Atletico.

Po wystawieniu rezerwowego składu w meczu Pucharu Króla, Ernesto Valverde wrócił do ligowej jedenastki – w porównaniu do meczu z Getafe, trener Katalończyków dokonał dwóch zmian, albowiem Vidal i Dembele zostali zastąpieni przez Busquetsa i Coutinho. Także dwóch piłkarzy po remisie z Villarrealem wymienił Jose Mendilibar – miejsca Ramisa i Charlesa zajęli Bigas oraz Escalante.

Pierwsza połowa z pewnością nie porwała kibiców zgromadzonych na Camp Nou, którzy obejrzeli zaledwie jeden celny strzał, który co prawda przyniósł od razu gola. W 19. minucie, koronkową akcję gospodarzy wykończył Luis Suarez. Goście próbowali odpowiedzieć dziesięć minut później, kiedy to minimalnie pomylił się Enrich.

Osiem minut po zmianie stron było już jednak 2:0 – po kolejnej, szybkiej wymianie podań, do siatki po asyście Luisa Suareza trafił Messi. W 56. minucie, Riesgo powinien wyciągać futbolówkę z siatki po raz trzeci, ale z kilku metrów prosto w bramkarza trafił Luis Suarez.

Katalończycy rozkręcali się z minuty na minutę i w 59. minucie dublet ustrzelił Luis Suarez – Urugwajczyk dostał podanie od Sergiego Roberto, po czym “zewnętrzniakiem” skierował futbolówkę do siatki. Siedem minut później swoją szansę mieli jeszcze goście, ale w bramkę nie zdołał trafić Enrich.

Kiedy następne mecze?

Barcelona zanotowała dziś szóste ligowe zwycięstwo z rzędu – Katalończycy mają w dorobku 43 punkty, czyli o pięć więcej, niż drugie aktualnie Atletico. W następnej kolejce, podopieczni Ernesto Valverde zmierzą się z Leganes, natomiast Eibar podejmie Espanyol.

FC Barcelona – SD Eibar 3:0 (1:0)

1:0 Luis Suarez 19′