Spokojna wygrana Królewskich

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

W spotkaniu ósmej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt pokonał 4:2 Granadę CF. Tym samym zawodnicy Los Blancos utrzymają pozycję lidera rozgrywek przed przerwą na mecze reprezentacyjne.

Druga sobotnia potyczka w ramach hiszpańskiej ekstraklasy zapowiadała się bardzo interesująco, mając na uwadze to, że lider rozgrywek mierzył się z wiceliderem. Zawodnicy Los Blancos byli jednak zdecydowanymi faworytami tej potyczki.

W pierwszej odsłonie zawodnicy Królewskich bez większych kłopotów wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę przed druga częścią rywalizacji. Najpierw już w drugiej minucie gry świetne podanie Garteha Bale’a wykorzystał Karim Benzema, więc madrycki team wyszedł na prowadzenie.

Tymczasem tuż przed gwizdkiem sygnalizującym koniec pierwszej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Eden Hazard. Belg technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali, wykorzystując podanie od Federico Valverde. Tym samym Real wykonał dwa milowe kroki w kierunku odniesienia zwycięstwa.

Z kolei po zmianie stron kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego wyróżnił się Luka Modrić, dzięki czemu podopieczni Zinedine’a Zidane’a prowadzili już 3:0. Taki stan rzeczy sprawił, że w szeregi Królewskich wkradło się rozluźnienie i na konsekwencji nie trzeba było długo czekać.

Pierwszy gol dla gości padł w 69. minucie, gdy rzut karny po przewinieniu Alphonse’a Areoli wykorzystał Darwin Machis. Na tym jednak Granada nie poprzestała. Bramkę kontaktową dla teamu Diego Martineza zdobył Domingos Duarte. To było jednak ostatnie trafienie dla Granady.

Wynik rywalizacji na 4:2 ustalił z kolei w doliczonym czasie wprowadzony w samej końcówce James Rodriguez, więc trzy “oczka” ostatecznie zostały w stolicy Hiszpanii.

Real Madryt – Granada CF 4:2 (2:0)

1:0 Benzema 2′
2:0 Hazard 45+2′
3:0 Modrić 61′
3:1 Machis 69′ (k.)
3:2 Duarte 77′
4:2 Rodriguez 90+2′