Spór na linii Tebas – Laporta. Tematem Lewandowski

Joan Laporta
Joan Laporta Pressfocus

Robert Lewandowski i Barcelona rzekomo prowadzą już negocjacje. Zdaniem szefa La Ligi, klub zarządzany przez Joana Laportę, nie jest w stanie sprowadzić Polaka.

  • Szef La Ligi i prezydent Barcelony zdecydowanie nie mają po drodze
  • Panowie wdarli się w słowną utarczkę
  • Tematem był transfer Roberta Lewandowskiego

Słowne utarczki między szefami

Javier Tebas i Joan Laporta zdecydowanie nie mają dobrych relacji. Mogliśmy się o tym przekonać przy okazji odejścia Leo Messiego z Barcelony. Prezydent Blaugrany sądził, że to przez brak funduszy. Z kolei szef La Ligi poddawał to pod wątpliwość. Jego niedawna wypowiedź ponownie podgrzała atmosferę.

Barcelona doskonale zna swoją sytuację i nasze przepisy kontroli finansowej. Barça wie, co musi zrobić. Musi wypełnić spiżarnię. Na dziś nadal nie może sprowadzić Lewandowskiego – stwierdził Javier Tebas, który nie musiał czekać długo na odpowiedź Joana Laporty.

W obliczu wypowiedzi prezesa LaLigi, który mówi, że nie możemy pozyskać zawodnika, chciałbym przypomnieć mu, że do zadań prezesa LaLigi należy dbanie o ligę i kluby, dlatego proszę go o powstrzymanie się od takich komentarzy, ponieważ to wyraźnie szkodzi interesom Barcelony – powiedział prezydent Barcelony.

Nie wiem, czy robi to celowo, czy mimowolnie. Jeżeli celowo, jest to niedopuszczalne, ponieważ byłaby to wyraźna wola zaszkodzenia interesom Barcelony. Jeżeli robi to mimowolnie, jest to kolejny dowód na żądzę posiadania wiodącej roli, co z całym szacunkiem nie jest jego zadaniem – dodał Joan Laporta.

Czytaj także: Alba będzie miał zmiennika. Transfer coraz bliżej

Komentarze