Sprawa Dembele priorytetem. “Musimy ją rozwiązać jak najszybciej”

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

Przyszłość Ousmane Dembele w Barcelonie cały czas stoi pod dużym znakiem zapytania. Dyrektor sportowy katalońskiego klubu Mateu Alemany nie ukrywa, że chciałby tę sytuację wyjaśnić jak najszybciej. 

  • FC Barcelona ma coraz mniej czasu na osiągnięcie porozumienia z Ousmane Dembele w sprawie warunków nowej umowy
  • Francuski skrzydłowy od początku stycznia może swobodnie prowadzić rozmowy z zainteresowanymi nim klubami
  • W stolicy Katalonii cały czas widzą potencjał w piłkarzu i mają nadzieję na zatrzymanie go w drużynie

Wkrótce decyzja w sprawie Dembele

Obecna umowa francuskiego skrzydłowego z Barceloną obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu. Obie strony od kilku miesięcy prowadzą rozmowy w sprawie jej przedłużenia, ale na razie nie udało się im osiągnąć porozumienia. Według medialnych doniesień problemem są oczywiście wysokie oczekiwania finansowe Dembele, na spełnienie których Barcelona nie może sobie pozwolić. Z każdym tygodniem coraz bardziej prawdopodobne staje się odejście Francuza na zasadzie wolnego transferu.

– On bardzo dobrze wie, co myśli klub. Ma naszą ofertę na stole i wie, że powinniśmy szybko rozwiązać tę sytuację – powiedział Alemany, cytowany przez Sport. – Mamy nadzieję, że wszystko ułoży się dobrze i zostanie z nami, ponieważ jest dla nas ważnym zawodnikiem. Wkrótce można spodziewać się informacji w tej sprawie. 

Barcelona będzie robiła wszystko, aby uniknąć odejścia Dembele za darmo. W 2017 roku sama zapłaciła za niego Borussii Dortmund 140 milionów euro. Od czasu przenosin na Camp Nou Francuz rozegrał na boiskach La Liga tylko 87 spotkań w La Liga.

Dembele nie może jednak narzekać na brak zainteresowania innych klubów. W ostatnich tygodniach był łączony między innymi z Paris Saint-Germain, Juventusem czy Manchesterem United.

Zobacz także: Zaporowe warunki Dembele, Barcelona rozważa kilka scenariuszy

Komentarze