Athletic Bilbao postara się pokrzyżować plany Barcy

Inigo Martinez
Inigo Martinez Pressfocus

Inigo Martinez od wielu tygodni przymierzany jest do transferu do FC Barcelony. Duma Katalonii planuje sprowadzić go latem za darmo, choć na drodze postara się stanąć im Athletic Bilbao. Zespół z Kraju Basków planuje złożyć mu ofertę nowego kontraktu.

  • Inigo Martinez jest zdecydowany na przenosiny do FC Barcelony
  • Duma Katalonii planuje pozyskać go w letnim okienku transferowym
  • Athletic postara się przekonać defensora do pozostania w klubie

Athletic chciałby zatrzymać Inigo Martineza w klubie]

Inigo Martinez został już kilka tygodni temu wytypowany jako faworyt do wzmocnienia środka defensywy FC Barcelony. Kontrakt Hiszpana wygasa wraz z końcem tego sezonu, a Duma Katalonii zdecydowała, że latem postara się zakontraktować go na zasadzie wolnego transferu. 

Na przeszkodzie ku temu postara się stanąć Athletic Bilbao. Zdaniem dziennikarzy Marki, klub planuje zaoferować mu nowy kontrakt i przekonać go do pozostania. Może to nie być łatwe, gdyż 31-latek ma już być zdecydowany na przenosiny do Barcelony. 

Blaugrana próbowała pozyskać go już latem, jednak jej oferta opiewająca na 15 milionów euro plus 5 milionów w bonusach została przez zespół z Kraju Basków odrzucona. Athletic nie chce podnosić pensji Hiszpana. Ma nadzieję, że przekona defensora dodatkowymi bonusami zależnymi od jego indywidualnych występów. 

Jeśli włodarzom zespołu z Bilbao nie uda się osiągnąć porozumienia z Inigo Martinezem przed końcem roku, od początku stycznia będzie on mógł już oficjalnie negocjować z innymi drużynami.

Czytaj też: Franck Kessie może szybko opuścić FC Barcelonę

Komentarze