Stoper Barcy zdąży wyleczyć kontuzję przed El Clasico?

Jules Kounde
Jules Kounde Pressfocus

Kontuzja Julesa Kounde w meczu z Austrią była fatalną wiadomością dla sztabu szkoleniowego FC Barcelony. W trakcie przerwy reprezentacyjnej urazy doznał też Ronald Araujo, co znaczy, że Duma Katalonii straciła dwa ważnego ogniwa defensywy przed zbliżającym się El Clasico. Zdaniem dziennikarzy ASa Francuz może zdąży wykurować się przed starciem z Realem Madryt.

  • Aż pięciu zawodników FC Barcelony doznało urazów w meczach swoich reprezentacji
  • Najbardziej w najbliższych meczach Xaviemu może brakować Julesa Kounde i Ronalda Araujo, którzy mieli pewne miejsce w podstawowym składzie
  • Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Francuz może zdążyć wyleczyć kontuzję przed październikowym meczem z Realem Madrty

W Barcelonie trzymają kciuki za szybki powrót kontuzjowanych obrońców

Wrześniowa przerwa reprezentacyjna jest wyjątkowo pechowa dla piłkarzy FC Barcelony. W trakcie meczów urazów doznało aż pięciu zawodników Blaugrany, choć w przypadku Ousmane’a Dembele jest to prawdopodobnie jedynie niegroźne przeciążenie. Niestety poważniejszych kontuzji nabawili się Kounde, Araujo, Depay i De Jong. Pierwsza trójka będzie pauzować przez przynajmniej kilka tygodni. 

To fatalne wiadomości dla sztabu szkoleniowego Azulgrany zwłaszcza w kontekście zbliżającego się meczu z Realem Madryt. Bez Kounde i Araujo Xavi na środku obrony do dyspozycji ma jedynie Garcię, Christensena i Pique. Powiew optymizmu zapewniają najnowsze doniesienia dziennikarzy ASa. Ich zdaniem Jules Kounde może zdążyć wyleczyć uraz przed El Clasico

Javi Miguel przekazał, że stoper miał już przekazać Xaviemu, by ten zachował dla niego miejsce na liście powołanych na starcie z Realem Madryt, gdyż zamierza zdążyć do tego czasu wyleczyć kontuzję. Francuz zdążył już w tym sezonie udowodnić swoją dużą wartość dla składu.

Sprawdź u nas: Nie tylko Kounde. Kolejny stoper Barcelony kontuzjowany

Komentarze