Stuani z pięknym golem, Alaves z remisem

La Liga
La Liga

Podziałem punktów zakończyło się trzecie spotkanie rozgrywane dziś na Półwyspie Iberyjskim. Girona, grając u siebie, zremisowała bowiem z Deportivo Alaves w stosunku jeden do jednego. Gole w tym meczu strzelali: Christian Stuani oraz Borja Baston.

Czytaj dalej…

Mecz zaczął się świetnie dla gospodarzy, którzy już w 12. minucie meczu prowadzili jeden do zera. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się niezastąpiony w drużynie Girony Christian Stuani, który przewrotką skierował piłkę do siatki. Ta bramka była naprawdę szczególnej urody, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zawodnik sam podbił sobie piłkę na odpowiednią wysokość. Nic, tylko oglądać powtórki. Wspaniały strzał.

Niestety, po tym wydarzeniu tempo meczu znacznie opadło, a my aż do 35. minuty nie mieliśmy zbytnio czego oglądać. Na szczęście Borja Baston i Pedro Alcala pogrzali atmosferę, fundując nam w kolejnym kwadransie dwie ciekawe akcje. Żadna z nich nie zakończyła się jednak zdobyciem gola.

Bramka wyrównująca padła, ale dopiero w drugiej części gry. Po zmianie stron ponownie swoich sił spróbował Borja Baston, tym razem jednak ze znacznie lepszą skutecznością. Futbolówka bowiem wpadła do bramka, po drodze odbijając się jeszcze od wewnętrznej części lewego słupka. Mieliśmy więc jeden do jednego.

Fantastyczną szansę na gola miał później jeszcze Jonathan Calleri. Zawodnika, w ostatniej chwili, zatrzymał jednak bramkarz, który popisał się fantastyczną interwencją. Na tym mecz się zakończył.

Następne spotkania

O kolejne punkty Deportivo Alaves powalczy z Getafe. Będzie to 18 stycznia, zaś dwa dni później Girona zmierzy się z Realem Betis.

Girona – Deportivo Alaves 1:1 (1:0)

1:0 Stuani 12′
1:1 Baston 51′

Pełna statystyka meczu

Komentarze