Suarez chce zostać w Barcelonie. Godzi się na nową rolę

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Napastnik Barcelony, Luis Suarez, był w ostatnich dniach wymieniany w gronie zawodników, którzy mogą pożegnać się z zespołem po zakończeniu sezonu. Sam Urugwajczyk, którego obowiązuje jeszcze roczna umowa, chciałby zostać w klubie i jest gotowy zaakceptować nawet rolę rezerwowego.

Czytaj dalej…

Prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, w udzielonym przed tygodniem wywiadzie, wymienił nazwiska kilku zawodników, którzy nie będą mogli odejść z klubu w trakcie trwającego okna transferowego. Wśród wymienionych zabrakło kilku podstawowych piłkarzy, w tym Luis Suareza.

Barcelona nie rozmawiała z Suarezem

33-latek podkreśla jednak, że nikt z klubu nie rozmawiał z nim na temat najbliższej przyszłości. – Mówi się o nazwiskach wymienionych przez prezydenta i o zmianach, które mogą nastąpić, ale nikt w klubie nie powiedział mi, że chce się mnie pozbyć – powiedział Suarez w rozmowie z El Pais, cytowany przez ESPN.

– Jeśli tego właśnie chce klub, byłoby miło, gdyby decydenci poinformowali mnie o tym. To lepsze niż medialne przecieki z nazwiskami. Chcę tego, co najlepsze dla drużyny, a moim zamiarem jest pozostanie – kontynuował.

Suarez gotowy zostać zmiennikiem

Doświadczony Urugwajczyk zapewnia również, że byłby gotowi pełnić rolę zmiennika w zespole prowadzonym przez nowego trenera, Ronalda Koemana. – Przez całą moją karierę akceptowałem bycie na ławce rezerwowych. Nadal uważam, że mogę wiele zaoferować, ale nie miałbym żadnego problemu, gdybym musiał usiąść na ławce w przyszłym sezonie. Rywalizacja o miejsce w składzie jest zdrowa i jeśli nowy trener uważa, że powinienem być zmiennikiem, to nie miałbym z tym problemu – dodał reprezentant Urugwaju.

Luis Suarez, który w zespole Barcelony występuje od sześciu lat, jest obecnie trzecim najlepszym strzelcem w historii klubu. Urugwajski napastnik zdobył dla drużyny ze stolicy Katalonii 198 bramek.

Komentarze