Suarez gotowy do gry

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Napastnik Barcelony Luis Suarez jest już w pełni gotowy do gry. Oznacza to, że będzie do dyspozycji trenera Quique Setiena na pierwsze spotkanie po wznowieniu rozgrywek z Realem Mallorca.

Czytaj dalej…

Zawodnik praktycznie od początku sezonu zmagał się z problemami zdrowotnymi. Urugwajczyk narzekał na dyskomfort w prawym kolanie, który nieustannie wywoływał stan zapalny. Po styczniowym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii z Atletico Madryt podjęto decyzję o przeprowadzeniu operacji, która miała wykluczyć go z gry na 4-6 tygodni.

Dłuższa przerwa Suareza

Podczas zabiegu artroskopii okazało się, że stan kolana jest poważniejszy niż początkowo sądzono. Przeprowadzona operacja zakończyła się sukcesem, ale czas wyłączenia Suareza został wydłużony do czterech miesięcy. Wówczas wydawało się, że piłkarz nie będzie mógł już wystąpił w tym sezonie. Sytuację zmieniła jednak pandemia koronawirusa, która zatrzymała rywalizację na długi czas, który Suarez wykorzystał na dojście do pełnej sprawności.

Suarez będzie mógł pojawić się na boisku już w pierwszym po przerwie meczu z Realem Mallorca. To bardzo dobra wiadomość dla trenera Barcelony, który będzie miał do swojej dyspozycji ważnego zawodnika w końcówce sezonu. W obcych rozgrywkach Suarez zaliczył 17 występów, w których zdobył 11 bramek.

Komentarze