Suarez nie został powołany na towarzyski mecz Barcelony

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Dzisiaj o 19:00 FC Barcelona zagra towarzyski mecz z Gimnastic Tarragoną. Na to spotkanie powołania nie otrzymał Luis Suarez. Jest to kolejny jasny sygnał dla Urugwajczyka, że ma opuścić Blaugranę.

Czytaj dalej…

Na dzisiejszy mecz FC Barcelony z GImnastic Tarragoną nie został powołany Luis Suarez. Jest to dla Urugwajczyka kolejny jasny sygnał, że nie będzie dla niego miejsca w nowo tworzonym przez Ronalda Koemana zespole. Gwiazda Barcelony musi sobie zatem znaleźć nowy klub.

33-letni Urugwajczyk nie trenuje z całym zespołem, a nowy trener Barcelony otwarcie mówi, że Luis nie figuruje w jego planach. Suarez chciałby zostać w Barcelonie do końca kontraktu, czyli do przyszłego roku. Blaugrana chciałaby, aby napastnik odszedł już teraz, dlatego nie trenuje z całym zespołem, a teraz nie został powołany na mecz towarzyski. Taka taktyka ma zmusić Urugwajczyka do opuszczenia Barcelony jeszcze tego lata. Suarezem poważnie interesuje się Juventus oraz Atletico Madryt.

Luis Suarez spędził w Barcelonie sześć sezonów. Zagrał dla Blaugrany w 283 spotkaniach, zdobywając w nich aż 198 bramek. Z Dumą Katalonii zdobył 13 trofeów, w tym cztery razy wygrał La Ligę. Urugwajczyk jest ponadto trzecim najlepszym strzelcem w historii Barcelony, przed nim są tylko Cesar Rodriguez oraz Lionel Messi.

Komentarze