Superpuchar Hiszpanii: Atletico w finale!

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

Po bardzo emocjonującym pojedynku, Atletico Madryt pokonało 3:2 Barcelonę w drugim półfinałowym meczu o Superpuchar Hiszpanii. Wszystkie bramki padły  drugiej odsłonie czwartkowego spotkania.

Podopieczni Ernesto Valverde mogli objąć prowadzenie w 24. minucie. Do akcji z Albą do sytuacji strzeleckiej doszedł Messi, ale jego uderzenie wybronił Oblak. Atletico odpowiedziało dziesięć minut później zaskakującym strzałem Herrery z rzutu wolnego, ale na posterunku był Neto.

Cztery minuty przed przerwą Barcelona miała świetną okazję. Po błędzie gospodarzy do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Griezmann, ale golkiper Atletico wygrał ten pojedynek.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Atletico, które w 47. minucie objęło prowadzenie. Po podaniu Correi w pole karne, sam przed bramkarzem Barcelony znalazł się Koke i strzałem przy słupku umieścił futbolówkę w siatce.

Pięć minut później było już jednak 1:1. Suarez został piłkę przed polem karnym Messiemu, ten przedarł się w “szesnastkę” i uderzeniem z czternastu metrów nie dał szans Oblakowi. W kolejnych minutach również nie brakowało emocji.

Najpierw kolejny pojedynek sam na sam z Oblakiem przegrał Griezmann, a w 60. minucie sędzia nie uznał bramki po strzale Messiego, który wcześniej pomagał sobie ręką. Jednak w 62. minucie Duma Katalonii była na prowadzeniu. Tym razem Griezmann skierował piłkę do siatki głową, dobijając obronione przez Oblaka uderzenie Suareza.

W 76. minucie piłkę w bramce Atletico umieścił Pique, ale i tym razem gol nie został uznany, bowiem wcześniej na spalonym był Vidal. Pięć minut później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Atletico za faul Neto na Vitolo. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Morata.

W 87. minucie Atletico zdobyło trzeciego gola! Po prostopadłym podaniu Moraty, sytuację sam na sam z bramkarzem Barcelony wykorzystał Correa. Tym samym zapewnił swojej drużynie awans do niedzielnego finału, w którym zmierzy się z Realem Madryt.

FC Barcelona – Atletico Madryt 2:3 (0:0)