Superpuchar Hiszpanii dla Realu Madryt!

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt zdobywcą Superpucharu Hiszpanii! W rozegranym w niedzielę finałowym meczu Królewscy po rzutach karnych pokonali Atletico Madryt.

W pierwszej odsłonie niedzielnego spotkania obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola. Pierwsze groźniejsze stworzyli podopieczni Diego Simeone, ale nieznacznie niecelnie uderzali Joao Felix i Morata. Real odpowiedział dobrą okazję Casemiro, w której Brazylijczyk uderzył jednak nad bramką.

Druga połowa rozpoczęła się minimalnie niecelnym strzałem Jovicia. Do sytuacji strzeleckiej doszedł również Valverde, ale główkował nad poprzeczką.

Po przeciwnej stronie boiska Courtois do interwencji zmusił Morata. W doliczonym czasie gry świetną okazję miał także Rodrygo, ale uderzył prosto w Olbaka. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry nie padła ani jedna bramka.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o końcowym rezultacie musiały zadecydować rzuty karne. W niej zdecydowanie skuteczniejsi byli podopieczni Zinedine’a Zidane’a, którzy wygrali 4:1. Po stronie Atletico jedenastek nie zdołali wykorzystać Saul i Thomas.

Real Madryt – Atletico Madryt 0:0 pd. k. 4:1