Superpuchar Hiszpanii: Real Madryt w finale

Toni Kroos
Toni Kroos fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt został pierwszym finalistą Superpucharu Hiszpanii. W środowym półfinale Królewscy bez problemów pokonali 3:1 Valencię.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się podopieczni Zinedine’a Zidane’a, ale na prowadzenie wyszli w dość kuriozalnych okolicznościach. W 16. minucie przygotowujący się do wykonania rzutu rożnego Toni Kroos zauważył źle ustawionego bramkarza rywali i trafił do siatki uderzeniem bezpośredniego z kornera.

Kilkanaście minut później Valencia mogła doprowadzić do wyrównanie, ale dogodnej sytuacji nie zdołał wykorzystać Kevin Gameiro, który uderzył nad poprzeczką. Tymczasem w 39. minucie Królewscy podwyższyli na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Isco, który skutecznie dobił zablokowany strzał Luki Modricia. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie piłkarze Realu kontrolowali wydarzenia na boisku, a w 66. minucie zdobyli trzeciego gola. Tym razem precyzyjnym strzałem z prawej strony pola karnego popisał się Luka Modrić. Valencia zdołał odpowiedzieć jedynie trafieniem Daniego Parejo z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

W finałowym meczu Real zmierzy się ze zwycięzcą czwartkowego półfinału pomiędzy Atletico Madryt i Barceloną.

Valencia CF – Real Madryt 1:3 (0:2)