Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej?

Superpuchar Hiszpanii
Superpuchar Hiszpanii Superpuchar Hiszpanii

Według doniesień hiszpańskiego dziennika Marca władze Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej prowadzą rozmowy nad przeprowadzeniem turnieju o Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej przez najbliższe sześć lat. Umowa ma zapewnić stronie z Półwyspu Iberyjskiego przychód w postaci 30 milionów euro.

Czytaj dalej…

Cadena Cope swego czasu poinformowała, że od stycznia 2020 roku w rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii mają brać udział nie dwie, a cztery drużyny. Tym samym o trofeum rywalizacja toczyć się będzie w pewnego rodzaju turnieju.

W rozgrywkach miałby brać udział dwie najlepsze drużyny w hiszpańskiej ekstraklasie i finaliści Pucharu Hiszpanii, ewentualnie zespoły grające w półfinale rozgrywek, gdyby faktem okazało się, że najlepsze drużyny ligi to także finaliści Copa del Rey.

Przypomnijmy, że ostatnio w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii rywalizowały ze sobą zespoły FC Barcelony i Sevilli. W starciu rozgrywanym w sierpniu 2018 roku na Grand Stade de Tanger górą był team z Katalonii, który zwyciężył 2:1 po trafieniach Gerarda Pique i Ousmane Dembele. Autorem jedynego gola dla drużyny z Andaluzji był natomiast Pablo Sarabia.

Komentarze