Znamy uczestników i pary Superpucharu Hiszpanii

Gabriel i Benzema
Gabriel i Benzema PressFocus

Czołówka tabeli La Ligi nie ulegnie już zmianie i dzięki temu wiemy już, jakie pary zmierzą się ze sobą w półfinałach Superpucharu Hiszpanii. Zwycięzca Pucharu Króla zmierzy się z wicemistrzem kraju, zaś mistrz podejmie pucharowego finalistę. Turniej odbędzie się w styczniu 2023 roku w Arabii Saudyjskiej.

  • Znamy już komplet uczestników następnej edycji Superpucharu Hiszpanii
  • W półfinałach mierzą się ze sobą mistrz kraju z finalistą Pucharu Króla, a także wicemistrz z triumfatorem Copa del Rey
  • Oznacza to, że Real Betis podejmie Barcelonę, zaś Real Madryt czeka pojedynek z Valencią. Możemy zatem być świadkami El Clasico w finale
  • Turniej nie ma jeszcze konkretnej daty, ale odbędzie się w styczniu 2023 roku w Arabii Saudyjskiej, po zakończeniu Mistrzostw Świata w Katarze

Znamy pary półfinałów Superpucharu Hiszpanii. Czeka nas dodatkowe El Clasico?

Im bliżej końca bieżącego sezonu, tym więcej pojawia się informacji dotyczących nadchodzącej kampanii. Niedawne rozstrzygnięcia w La Lidze zdefiniowały przykładowo, jak wyglądać będzie najbliższa edycja Superpucharu Hiszpanii. Przypomnijmy, że od 2020 roku zmienił się format tych rozgrywek. Wcześniej brali w nim udział jedynie mistrzowie kraju oraz zdobywcy Pucharu Króla. Rozgrywali między sobą dwumecz, a zwycięzca sięgał po trofeum.

Obecnie w rozgrywkach biorą udział cztery drużyny. Do wspomnianych triumfatorów krajowych rozgrywek dołączyli wicemistrz oraz finalista Copa del Rey. Jako, że Barcelona zapewniła już sobie drugie miejsce w La Lidze, znamy już terminarz nadchodzącego superpucharu.

W pierwszym z półfinałów Blaugrana zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Króla, Realem Betis. W drugim czeka nas zaś pojedynek Realu Madryt z Valencią. Niewykluczone zatem, iż w finale czekać nas będzie El Clasico.

Nie znamy jeszcze konkretnych dat nadchodzącej edycji Superpucharu Hiszpanii. Pewne jest, że odbędzie się w styczniu, po zakończeniu Mistrzostw Świata w Katarze i będzie miał miejsce w Arabii Saudyjskiej.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze