Świetna końcówka Realu Valladolid

La Liga
La Liga

Niedziela w hiszpańskiej ekstraklasie zaczęła się nam na Estadio Municipal de Ipurua, gdzie Eibar podejmował drużynę Realu Valladolid. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy oba gole strzelili dopiero w doliczonym czasie gry.

Czytaj dalej…

Pierwsza połowa tego starcia przyniosła nam wiele emocji, a piłka do siatki wpadła już po niespełna jedenastu minutach. Gol nie został jednak uznany, gdyż Sergio Guardiola był na spalony, co potwierdził system VAR. Kolejna świetna akcja miała miejsce kilka chwil później, ale tym razem minimalnie pomylił się Anaur Mohamed Tuhami.

Mocno pod bramkami zakotłowało się także pod koniec pierwszej części gry. Wtedy to gola mógł zdobyć Oscar Plano, ale zmarnował on świetne podanie od swoich kolegów, a futbolówka po jego strzale jedynie minęła obramowanie bramki. Swoje trzy grosze mógł dorzucić jeszcze Fabian Orellana, ale i jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

Gola zobaczyliśmy ostatecznie dopiero 54. minucie meczu. Po zmianie stron świetnie zaprezentował nam się Fabian Orellana, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i z najbliższej możliwej odległości skierował futbolówkę do siatki. Na tym emocje tego meczu się jednak nie zakończyły.

W kolnych minutach ciągle atakowały oba zespoły, a na listę strzelców mogli wpisać się tacy zawodnicy jak m.in. Charles, Ruben Alcaraz czy Sergio Enrich. Żadnemu z nich nie udało się jednak zmienić rezultatu.

Wydawało się więc, że mecz musi zakończyć się zwycięstwem gospodarzy. Goście pokazali jednak niesamowitą wolę walki w samej końcówce i strzelili dwa gole już w doliczonym czasie gry. Najpierw rzut karny wykorzystał Daniele Verde, a potem swoich kibiców uszczęśliwił jeszcze Sergio Guardiola, który popisał się świetnym rajdem środkiem boiska. Absolutnie niesamowita końcówka.

Eibar – Real Valladolid 1:2 (0:0)

1:0 Orellana 54′
1:1 Verde (k.) 90+1′
1:2 Guardiola 90+4′

Komentarze