Syn legendy Barcelony został doradcą klubu

Jordi Cruyff
Jordi Cruyff fot. PressFocus

FC Barcelona nie zmieni w najbliższym czasie trenera. W kolejnej kampanii zespół nadal będzie prowadzony przez Ronalda Koemana. Niemniej Holender musi trzymać się na baczności, bo prezydent Blaugrany Joan Laporta zatrudnił jako swojego doradcę Jordiego Cruyffa. Hiszpańscy dziennikarze przekonują, że może być w przyszłości następcą byłego selekcjonera reprezentacji Holandii.

  • FC Barcelona jest w trakcie zmian strukturalnych
  • W marcu prezydentem Blaugrany po raz drugi w karierze został Joan Laporta
  • Początek czerwca to natomiast czas, w którym do Barcelony trafił Jordi Cruyff

FC Barcelona z ewentualnym kandydatem na następcę Koemana

FC Barcelona ma za sobą nieudany sezon. Katalończycy nie tylko nie zawojowali Ligi Mistrzów, ale także rozczarowali w La Liga. Chociaż mieli szansę na mistrzowski tytuł, to wpadkami z zespołami pokroju Granady i Celty Vigo musieli wybić sobie z głów marzenia o sukcesie, jaki byłby triumf w lidze.

Sernicy Barcelony nie biorą pod uwagę, aby w nowej kampanii słabe wyniki mogły się powtórzyć. Blaugrana ma walczyć o najwyższe cele, a zarządowi klubu ma pomagać Jordi Cruyff. 47-latek w latach 1994-1996 grał w szeregach ekipy z Camp Nou i jest synem klubowej legendy Johana Cruyffa.

– To klub, który jest wyjątkowy dla mnie i mojej rodziny. Motywacja jest ogromna. Dołączenie do Barcelony to trochę jak powrót do domu – powiedział Cruyff cytowany przez BBC.

Holenderski trener rozstaje się z końcem lipca z chińskim Shenzen FC. Od 1 sierpnia obejmie w szeregach hiszpańskiego klubu stanowisko menedżera. Przybycie Cruyffa do Barcelony ma być jednocześnie początkiem nowej struktury organizacyjnej tworzonej w klubie z Camp Nou przez prezydenta Joana Laportę.

W przeszłości ojciec Jordiego, Johan, grał i zarządzał katalońskim klubem, prowadząc Barcę do czterech kolejnych tytułów La Liga w latach 1990-1994. Aktualny trener Blaugrany Ronald Koeman był częścią tej drużyny, strzelając bramkę, która dała Katalończykom pierwszy triumf w Pucharze Europy w 1992 roku.

Czytaj więcej: Barcelona podjęła decyzją ws. Koemana, wkrótce oficjalny komunikat

Komentarze