LM: Real bezlitosny na Ukrainie, popis Viniciusa!

Vinicius
Vinicius PressFocus

Real Madryt po świetnej drugiej połowie wysoko pokonał na wyjeździe Szachtar Donieck (5:0). Vinicius strzelił dwie bramki, z czego jedną fantastyczną, a do tego dołożył też asystę przy trafieniu Rodrygo.

Real Madryt gotowy na El Clasico, wysokie zwycięstwo na Ukrainie

W pierwszej połowie Szachtar Donieck starał się zrywami zaszkodzić chwiejnej defensywie Realu Madryt. Zwłaszcza duet Alan Patrick – Manor Salomon szukali sposobu, by z lewego skrzydła wedrzeć się w polu karnym. Brakowało im jednak konkretów, za to Królewscy przy pierwszej możliwej okazji wyszli na prowadzenie. Lucas Vazquez, mniej więcej na wysokości środka boiska, dojrzał wychodzącego Karima Benzemę. Posłał długie podanie, a przeciął je Serhij Krywcow, posyłając piłkę za kołnierz własnego bramkarza.

Druga połowa to już popis Viniciusa. Tuż po zmianie stron Brazylijczyk wykorzystał świetną klepkę między Karimem Benzemą, a Luką Modriciem. Nie minęło pięć minut, gdy 21-latek zdecydował się na fantastyczną indywidualną akcję. Zwiódł dryblingiem co najmniej czterech rywali, po czym z zimną krwią posłał futbolówkę słabszą stopą do siatki. Było to z pewnością trafienie godne porównania z ostatnimi wyczynami Mohameda Salaha. We wbiciu kolejnego gwoździa do trumny Szachtara Vinicius zresztą również miał udział. To on zaliczył przytomną asystę przy golu Rodrygo. Wieko, już w doliczonym czasie gry, zabił Karim Benzema.

Real Madryt musiał wygrać, by nadrobić straty do Sheriffa Tyraspol. Cel osiągnął, a przy okazji pokazał Barcelonie, że nadchodzący Klasyk może być dla niej kolejnym bolesnym doświadczeniem.