Szalona statystyka beniaminka, który pokonał Real Madryt i Barcelonę

Cadiz CF
Cadiz CF fot. PressFocus

Barcelona przegrała w sobotę z Cadizem (1:2), a wcześniej beniaminek pokonał także Real Madryt (1:0), co oznacza, że ekipa z Kadyksu jest jedyną, która zdołała w tym sezonie wygrać z dwoma hiszpańskimi gigantami. Nie ta statystyka jest jednak najbardziej szokująca.

“Nie potrzebujemy dużego posiadania piłki, by zwyciężać”

Alvaro Cervera, trener Cadizu, pobudził hiszpańskie media swoją konferencją po wygranym spotkaniu na Camp Nou.

– Barcelona potrzebuje posiadania piłki do zwycięstwa. Nie ma zawodników, którzy grają długie piłki na walkę. My nie chcemy posiadać piłki tak długo, ponieważ nie jest to proste, a moi piłkarze mają inne walory. Nie jestem przeciw posiadaniu piłki, tylko przeciwko drużynom, które to robią, mimo że nie mają do tego predyspozycji. Cadiz tego nie potrzebuje.

Powyższa wypowiedź dotyczyła faktu, że by pokonać Barcelonę, zespół z Kadyksu zanotował jedynie 18% posiadania piłki.

Trend, nie wypadek przy pracy

Ta, cokolwiek zaskakująca, statystyka, nie jest rezultatem mierzenia się z jednym z największych klubów na świecie, który przy tym uwielbia posiadać piłkę. Dla podopiecznych Cervery gra piłką rzeczywiście nie jest konieczna, do zwyciężania, bo są nad wyraz konkretni w swoich działaniach. Cadiz ma najniższe średnie posiadanie piłki, biorąc pod uwagę wszystkie pięć najsilniejszych europejskich lig! Beniaminek z Kadyksu średnio jest przy futbolówce zaledwie przez 36,7% czasu. Przy tym jest – póki co – jedynym zespołem, który w sezonie 2020/2021 zdołał pokonać zarówno Real Madryt, jak i Barcelonę.

Cadiz szybko zadomowił się w LaLiga. Po 12 kolejkach zajmuje piątą lokatę. Świetnie prezentuje się zwłaszcza na wyjazdach, gdzie wygrał cztery spotkania, zremisował jedno, a przegrał jedynie na Wanda Metropolitano z Atletico Madryt (0:4).

Komentarze