Szansa na tytuł ucieka, tylko remis Realu z Betisem

Betis - Real Madryt
Betis - Real Madryt Pressfocus

Real Madryt bezbramkowo zremisował z Betisem w ostatnim sobotnim meczu 32. kolejki La Liga. Królewscy po raz kolejny tracą bardzo ważne punkty na ostatniej prostej do mistrzostwa. Podopieczni Zidane’a byli lepszą drużyną, ale nie potrafili tego udokumentować.

Real Madryt jest obok Atletico i Barcelony jednym z głównych faworytów do wygrania La Liga. Królewscy, aby być bliżej tytułu musieli jednak pokonać Betis. Pierwsza połowa w wykonaniu Los Blancos mogła pozostawić wiele do życzenia. Podopieczni Zidane’a wprawdzie kontrolowali przebieg wydarzeń, ale mieli olbrzymi problem, aby stworzyć sobie dogodną sytuację.

Jedyna groźna sytuacja miała miejsce w 26. minucie. Z piłką w polu karnym znalazł się Rodrygo, który oddał mocny strzał w lewą stronę bramki. Na posterunku był jednak Claudio Bravo, który obronił uderzenie Brazylijczyka. W związku z tym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po przerwie spotkanie stało się zdecydowanie ciekawsze. Real Madryt coraz częściej atakował, a biernymi na poczynania Królewskich nie byli piłkarze Betisu, którzy też szukali swoich szans. W 56. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Rodrygo, ale gości uratowała poprzeczka. Bardzo dobrze na bramce spisywał się Claudio Bravo, który wielokrotnie powstrzymywał zapędy ofensywne Los Blancos.

Końcowy wynik to bezbramkowy remis. Królewscy mimo że byli lepszą drużyną, to nie potrafili tego udokumentować. Podopieczni Zidane’a są wiceliderami La Liga. Do Atletico tracą dwa punkty, a nad Barceloną mają trzy oczka przewagi. Lider ma jednak do rozegrania zaległy mecz a Blaugrana dwa.

Komentarze

Na temat “Szansa na tytuł ucieka, tylko remis Realu z Betisem