Szczęśliwa wygrana Basków

Piłkarze Athletic Bilbao
Piłkarze Athletic Bilbao PressFocus

Athletic Bilbao po raz dziewiąty w tym sezonie sięgnął po komplet punktów. W niedzielnym meczu 26. kolejki La Liga Baskowie szczęśliwie pokonali 2:1 u siebie Granadę.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Basków, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Ohiana Sanceta z piłką w polu karnym świetnie zabrał się Asier Villalibre i uderzeniem z lewej strony pola karnego nie dał szans bramkarzowi Granady. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej części spotkania.

W drugiej połowie wynik również długo nie ulegał zmianie. Dopiero w 70. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul Kenedy’ego na Unaiu Vencedorze. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Raul Garcia, którego strzał świetnie wybronił Rui Silva.

Tymczasem w 78. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu Antonio Puertasa celnym uderzeniem głową do siatki trafił Jorge Molina. W tym momencie wydawało się, że goście zdobędą cenny punkt. Ostatecznie jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili w doliczonym czasie gry gospodarze. Bohaterem drużyny z Kraju Basków okazał się Alex Berenguer, który zaskoczył bramkarza Granady mocnym uderzeniem z lewej strony pola karnego.