Sześć goli w Madrycie, wygrana Rayo

Po bardzo dobrym widowisku, Rayo Vallecano przed własną publicznością pokonało 4:2 Celtę Vigo. Gospodarzy do wygranej poprowadził Raul De Tomas, którzy trzy razy wpisał się na listę strzelców.

Rayo wyszło na prowadzenie już w czwartej minucie, a swoje pierwsze trafienie zanotował wówczas De Tomas. Strata bramki podrażniła jednak gości z Galicji, którzy w ciągu kilkunastu minut objęli prowadzenie. Najpierw do wyrównania doprowadził Nestor Araujo, a następnie drugiego gola, z rzutu karnego zdobył Maxi Gomez.

Rayo nie pozostało dłużne i w 37. minucie zdobyło drugą bramkę. Ponownie sposób na pokonanie bramkarza Celty znalazł De Tomas. Napastnik Rayo wpisał się na listę strzelców także w 77. minucie. Nie była to jednak ostatnia bramka tego meczu. W 90. minucie wynik pojedynku na 4:2 ustalił Bebe.

Rayo Vallecano – Celta Vigo 4:2 (2:2)

1:0 De Tomas 4′
1:1 Araujo 13′
1:2 Gomez (k.) 18′
2:2 De Tomas 37′
3:2 De Tomas 77′