Koeman szykuje czystki. Sześciu na wylocie z Barcelony

Riqui Puig podczas meczu z Realem Valladolid
Riqui Puig podczas meczu z Realem Valladolid fot. PressFocus

Szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman jest gotowy pożegnać się podczas styczniowego okna transferowego nawet z sześcioma zawodnikami, aby zrobić miejsce w drużynie dla nowych nabytków. Nie jest bowiem tajemnicą, że Holender chciałby wzmocnić prowadzony przez siebie zespół Memphisem Depay’em i Erikiem Garcią.

Czytaj dalej…

Jak informuje dziennik AS, sześciu zawodników nie znajduje się w planach Ronalda Koemana na najbliższe miesiące i w styczniu może pożegnać się z klubem. Niektórzy z nich już wcześniej zostali poinformowani przez szkoleniowca, że mogą mieć problem z regularnymi występami. Koeman listę zawodników, którym należałoby szukać nowych klubów, przekazał również sekretariatowi technicznemu klubu.

Kto znajduje się na tej liście? Na pierwszym miejscu bez wątpienia jest Matheus Fernandes, który dołączył do Barcelony latem po spędzeniu sześciu miesięcy na wypożyczeniu w Realu Valladolid. Piłkarz nie otrzymał jednak od trenera Ronalda Koemana ani jednej szansy i uważa się, że nie prezentuje aktualnie poziomu uprawniającego go do myślenia o występach w katalońskim zespole.

Brazylijczyk, obok Samuela Umtitiego, jest jedynym zawodnikiem, który w tym sezonie nie pojawił się na murawie nawet na minutę. Francuz jest jednak w nieco innej sytuacji, ponieważ od lipca był wyłączony z gry z powodu kontuzji. Umtiti wrócił już jednak do treningów i ma nadzieję, że w najbliższych tygodniach otrzyma szansę na przekonanie do siebie szkoleniowca.

Na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Ronalda Koemana nie mogą również liczyć Riqui Puig i Carles Alena. Pierwszy z nich w tym sezonie przebywał na murawie zaledwie przez trzy minuty, natomiast Alena zgromadził ich na swoim koncie… siedem. Nic nie wskazuje również, aby ich sytuacja miała ulec zmianie w najbliższych tygodniach, dlatego też ich odejście z klubu w styczniu wydaje się bardzo prawdopodobne.

Ronald Koeman nie wiąże również przyszłości z Juniorem Firpo. Holender pod nieobecność Juniora Alby wolał stawiać na lewej stronie defensywy na Sergino Dest, choć wydawało się, że jego naturalnym dublerem jest właśnie Firpo. W obecnym sezonie zawodnik spędził na boisku tylko 29 minut.

Szóstym piłkarzem, który łączony jest z opuszczeniem klubu jest Martin Braithwaite. Duńczyk w tym sezonie rozegrał tylko 38 minut, mimo że jest jedyną klasyczną “dziewiątką” w kadrze zespołu.

Komentarze