Potężna zagwozdka Barcy dotycząca napastników

Memphis Depay i Frenkie de Jong
Memphis Depay i Frenkie de Jong Pressfocus

Wobec fiaska negocjacji z Juventusem niewiadomą pozostaje przyszłość Memphisa Depaya. Portal EIDesmarque poinformował w sobotę, że do grona zespołów zainteresowanych Holendrem dołączył Real Sociedad. Xavi nie chciałby natomiast, żeby klub latem opuścili zarówno Depay jak i Aubameyang.

  • Transfer Memphisa Depaya do Juventusu nie doszedł do skutku, a obecnie Holendrem interesuje się mocno Manchester United
  • Do Czerwonych Diabłów zdaniem mediów dołączył także Real Sociedad
  • Xavi nie chce, żeby klub pozbywał się na raz Depaya i Aubameyanga, co komplikuje mocno sprawę

Xavi nie chce tracić latem obu napastników

Jeszcze tydzień temu wszystko wskazywało na to, że Memphis Depay zostanie zawodnikiem Juventusu. Stara Dama w ostatniej chwili zrezygnowała z transferu, po tym jak Holender zażądał wyższej niż wcześniej ustalono pensji. Zamiast niego do Turynu na wypożyczenie trafił Arkadiusz Milik. Depayem wobec tego zainteresował się Manchester United, który jest zdeterminowany do pozyskania nowego napastnika.

Portal EIDesmarque poinformował w sobotę, że Holendrem zainteresował się również Real Sociedad. Baskijski klub sprzedał za rekordową sumę ponad 70 milionów euro Alexandra Isaka i rozgląda się za kandydatami do zastąpienia Szweda. Jednym z nich jest napastnik FC Barcelony

Barca w ostatnich dniach negocjowała transfer Pierre’a-Emericka Aubameyanga do Chelsea, jednak operacja mocno się skomplikowała. Blaugrana potrzebuje bardzo środków, które mogłaby uzyskać z jego sprzedaży, lecz to z kolei stoi w sprzeczności z poglądami Xaviego. Trener nie chce tracić przed końcem okienka zarówno Depaya, jak i Aubameyanga i nalega, by jeden z nich pozostał na Camp Nou. Sprawia to, że zarząd klubu wciąż się waha.

W sobotę Gerard Romero poinformował, że Gabończyk normalnie trenuje z całym zespołem i szykuje się do niedzielnego meczu z Realem Valladoid. Niejako ucina to plotki dotyczące jego rychłej przeprowadzki do Londynu. 

Sprawdź u nas: Braithwaite wypychany z Barcelony, Duńczyk na wojennej ścieżce z klubem

Komentarze