Szóste ligowe zwycięstwo Sevilli z rzędu

Piłkarze Sevilli
Piłkarze Sevilli Pressfocus

Osasuna przegrała z Sevillą 0:2 (0:1) w meczu 24. kolejki La Liga. Andaluzyjczycy przedłużają serię ligowych spotkań ze zwycięstwami i wyprzedzili dzięki temu FC Barcelonę. Bramki w poniedziałkowym starciu zdobyli Diego Carlos i Luuk de Jong.

Faworytem poniedziałkowego była drużyna Sevilli, ale Osasuna już od samego początku chciała pokazać, że będzie groźnym rywalem. Kilka chwil po rozpoczęciu rywalizacji Oier uderzył z główki, ale trafił jedynie w słupek. Goście odpowiedzieli na to w 19. minucie. Wtedy futbolówkę z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne Joan Jordan. Diego Carlos wygrał walkę o górną piłkę i główkował, nie dając bramkarzowi żadnych szans na interwencję.

Sevilla po zdobyciu bramki kontrolowała sytuację na boisku. Nie zdołała jednak stworzyć kolejnej groźnej okazji, dlatego do przerwy utrzymywało się skromne prowadzenie Andaluzyjczyków.

Przebieg meczu w drugiej połowie był bardzo podobny do tego, co widzieliśmy po przerwie. Tym razem jednak Sevilla zdobyła gola nieco szybciej. W 49. minucie piłkę na skrzydło otrzymał Munir El Haddadi. Marokańczyk posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne, a całą akcję sprytnym strzałem zakończył doświadczony Luuk de Jong.

Osasuna nie była w stanie skonstruować akcji, która zagrażałaby bramce rywala, dlatego Sevilla zachowała czyste konto. Końcowy wynik to 0:2. Dla Andaluzyjczyków jest to szósta ligowa wygrana z rzędu. Dzięki kompletowi punktów awansowali na trzecie miejsce w La Liga, wyprzedzając przy tym FC Barcelonę.