Królewscy zaoferują bramkarzowi nowy kontrakt

Andrij Łunin
Andrij Łunin Pressfocus

Kontuzja Thibauta Courtoisa wymusiła zmianę w podstawowym składzie Realu Madryt. Belga od kilku spotkań między słupkami zastępuje Andrij Łunin, a sztab szkoleniowy jest zadowolony z postawy Ukraińca. Jak przekazał Ekrem Konur, klub planuje przedłużyć z nim umowę.

  • Wobec kontuzji Thibauta Courtoisa miejsce między słupkami Realu Madryt zajął Andrij Łunin
  • Ukrainiec przyzwoicie wywiązuje się ze swoich obowiązków, a klub planuje przedłużyć z nim umowę
  • 23-latek chciałby grać regularnie dlatego rozważa odejście do innego klubu

Interesy Realu i Łunina nie są zbieżne?

Już sześć spotkań z rzędu z powodu kontuzji opuścił Thibaut Courtois. Belg nabawił się urazu podczas wrześniowego zgrupowania reprezentacji i powoli wraca do zdrowia. Nie musi się na szczęście martwić o obsadę bramki. Jego miejsce między słupkami zajął Andrij Łunin, który jak na razie spisuje się przyzwoicie. 

Zadowolony z postawy Ukraińca jest również sztab szkoleniowy na czele z Carlo Ancelottim. To pierwszy taki moment, kiedy rezerwowy golkiper dostał szansę rozegrania kilku spotkań w barwach Królewskich z rzędu. Ekrem Konur przekazał, że władze klubu planują zaproponować mu nowy kontrakt. Obecny wygasa wraz z końcem czerwca 2024 roku.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie odpowiedź 23-latka. Zdaniem mediów Łunin chciałby mimo wszystko odejść latem z Realu Madryt i poszukać klubu, w którym będzie mógł grać regularnie. 23-latek nie chce stracić miejsca w podstawowym składzie reprezentacji Ukrainy i ma nadzieję na dalszy rozwój. Na to szans zbytnio nie ma w ekipie Los Blancos. Po powrocie do zdrowia Courtoisa Ukrainiec usiądzie znów na ławce rezerwowych.

Czytaj też: Ancelotti ujawnił, jak Benzema zmienił się przez osiem lat

Komentarze