Portu
Portu PressFocus

Szybki gol rozstrzygnął Derby Kraju Basków

Po trzech kolejnych porażkach i sześciu ligowych spotkaniach bez zwycięstwa Real Sociedad ponownie sięgnął po komplet punktów. W ostatnim dniu 2020 roku skromnie 1:0 pokonał w derbowym meczu na Estadio San Mames Athletic Bilbao.

Pierwsza połowa czwartkowego spotkania nie była wielkim widowiskiem. To co najważniejsze, czy li bramkę, obejrzeliśmy już w piątej minucie meczu. Dogranie Mikela Oyarzabala wykorzystał Portu, dając prowadzenie gościom z San Sebastian.

W kolejnych minutach dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale zupełnie nic z tego nie wynikało. Real Sociedad postawił szczelne zasieki, nie pozwalając rywalom na stworzenie dogodnej okazji, w której mogliby doprowadzić do wyrównania.

Druga połowa miała podobny przebieg. Więcej z gry mieli goście, którzy byli bardziej zdeterminowani w tym meczu. Ostatecznie mecz zakończyli po swojej myśli i zakończyli fatalną serię. Po tym spotkaniu Real Sociedad zajmuje trzecie miejsce w tabeli La Liga, tracąc sześć punktów do prowadzącego Atletico Madryt i cztery do Realu Madryt. Należy jednak pamiętać, że oba kluby ze stolicy mają na swoim koncie mniej rozegranych spotkań (odpowiednio trzy i jedno).

W następnej kolejce Real Sociedad zmierzy się u siebie z Osasuną Pampeluna (3 stycznia o 18:30). Tego samego dnia (o godzinie 14:00) Athletic Bilbao, również na własnym stadionie, podejmował będzie Elche.