Szykuje się masowa wyprzedaż w Barcelonie?

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Według doniesień katalońskiego Sportu bardzo realny scenariusz zakłada, że Philippe Coutinho niebawem wróci do Premier League. Wierząc doniesieniom medialnym z Półwyspu Iberyjskiego, to nowym pracodawcą reprezentanta Brazylii może zostać Arsenal FC.

Czytaj dalej…

Wiele wskazuje na to, że w trakcie letniej sesji transferowej szeregi Dumy Katalonii pożegna kilku zawodników. Jednym z tych, który już od kilku miesięcy łączony jest z innymi klubami, jest Coutinho.

Agent kluczem do transferów Arsenalu?

Wpływ na ewentualny powrót brazylijskiego pomocnika do Anglii może mieć jego menedżer Kia Joorabchian, który może pochwalić się tym, że ma dobre relacje z przedstawicielami klubu z północnego Londynu. Warto zresztą nadmienić, że także Willian lada moment może zakotwiczyć w Arsebalu, którego interesy reprezentuje ten sam agent piłkarski.

Innym zawodnikiem, który tego lata może zamienić La Ligę na Premier League, może być Martin Braithwaite. Zawodnik znajduje się na celowniku West Hamu United, który chciał pozyskać tego piłkarza już w styczniu. Niewykluczone zatem, że działacze Barcy szybko odzyskają 18 milionów euro, które zostały zainwestowane w zawodnika. Na dzisiaj nic nie jest przesądzone, ale w szeregach Barcelony jest nadzieje, że transakcja z udziałem zawodnika może zostać niebawem sfinalizowana.

Duma Katalonii chce odzyskać źle zainwestowane pieniądze

Kolejnym piłkarzem, który może wkrótce rozstać się z Barcą, jest natomiast Jean-Clair Todibo. Ostatnio zawodnik był na wypożyczeniu w FC Schalke 04. Chociaż swego czasu zainteresowanie piłkarzem wyrażał Everton, to ostatnio ten temat ucichł. W każdym razie możliwe jest, że zawodnik zakotwiczy w AS Romie, która szuka wzmocnień w defensywie.

Komentarze