Tchouameni ma przekonać Monaco do zgody na transfer do Realu

Aurelien Tchouameni
Aurelien Tchouameni PressFocus

Aurelien Tchouameni ma odegrać kluczową rolę w swoim transferze do Realu Madryt. Media są przekonane, że zawodnik jest zdecydowany na transfer do Królewskich, a teraz ma przekonać władze Monaco, by wyraziły zgodę na ten ruch.

  • Tchouameni jest zdecydowany na transfer do Realu Madryt
  • Francuz chce porozmawiać z władzami Monaco, aby otrzymać zgodę na odejście
  • Królewscy oferują za młody talent Monaco 80 mln euro

Francuz zdecydowany na transfer do Realu Madryt

Według źródeł młody Francuz już uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z Realem Madryt, a w najbliższym czasie ma za zamkniętymi drzwiami porozmawiać z władzami Monaco o tym transferze. Francuz ma nadzieję, że przekona obecny klub i otrzyma pozwolenie na odejście.

Królewscy oferują za Tchouameniego 80 mln euro i nie zamierzają podwyższać swojej oferty. Zawodnikiem jest także zainteresowane Paris Saint-Germain, które zdaniem dziennikarzy jest w stanie zapłacić za młody talent monakijskiego klubu nawet 100 mln euro.

Z perspektywy Monaco zdecydowanie korzystniejszy jest transfer wewnątrz Ligue 1, jednak na ostateczne decyzje wielki wpływ będzie miała wola zawodnika, który preferuje przeprowadzkę do Hiszpanii. W pewnym sensie skorzysta też na tym obecny klub Tchouameniego, który uniknie wzmocnienia ligowego rywala.

Wielki talent Francuza tak naprawdę eksplodował w poprzednim sezonie. 20-latek rozegrał rozegrał 35 spotkań w niedawno zakończonych rozgrywkach trzykrotnie wpisując się na listę strzelców i dwukrotnie asystując. Dobrymi występami zapracował na debiut w dorosłej reprezentacji Francji.

Zobacz również: Di Maria czeka na zainteresowanie ze strony Barcelony

Komentarze