Tebas: El Clasico to problem narodowy

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Prezydent La Liga Javier Tebas określił El Clasico pomiędzy Barceloną i Realem Madryt problemem narodowym, a nie tylko problemem ligi.

Czytaj dalej…

Obie drużyny miały zmierzyć się ze sobą 26 października na Camp Nou, ale spotkanie zostało przełożone ze względu na napiętą sytuację w stolicy Katalonii.

La Liga chciała przeniesienia spotkania do Madrytu, ale propozycja ta została odrzucona przez oba kluby. Ostatecznie spotkanie zostało przełożone i zostanie rozegrane 18 grudnia, o czym poinformowała Hiszpańska Federacja Piłkarska.

Władze La Ligi chciały natomiast, aby spotkanie rozegrane zostało 7 grudnia, przy jednoczesnym przeniesieniem spotkań Realu Madryt z Espanyolem i Barcelony z Mallorcą na 4 grudnia.

– Problem El Clasico jest problemem narodowym, nie widzę w tym tylko problemy barcelońskiego – powiedział Tebas. – Chcieliśmy odwrócić gospodarzy tych spotkań, aby w miarę możliwości opóźnić mecz na Camp Nou. Data 18 grudnia nie została jednak wybrana w porozumienia z La Liga – kontynuował.

– To, co wiedzieliśmy od policji to fakt, że gra 26 października było niebezpieczna. Nie wiem, jakie dane na ten temat ma Barcelona i na jakiej podstawie stwierdzono, że data 18 grudnia jest bezpieczniejsza – kontynuował.

– Dla nas ważne jest, aby spotkanie rozegrane było w weekend i w południe. Czas rozpoczęcia pierwszego El Clasico zawsze jest wybierany biorąc pod uwagę Azję. Teraz, gdy mecz zostanie rozegrany wieczorem, będzie wiele krajów, które go nie zobaczą. Od Arabii Saudyjskiej po Japonię, aż do Australii, wszyscy będą spać – dodał.

Komentarze