“Nie mam wątpliwości, że Pique zostanie prezydentem FC Barcelony”

Gerard Pique
Gerard Pique fot. PressFocus

Gerard Pique ogłosił w czwartek zakończenie piłkarskiej kariery. Sobotni mecz na Camp Nou będzie dla niego ostatnim. Decyzję legendarnego defensora skomentował prezes La Ligi Javier Tebas, który nie ma wątpliwości, że ten w przyszłości zostanie prezydentem FC Barcelony.

  • Gerard Pique rozegra w sobotę swoje ostatnie spotkanie na Camp Nou
  • Defensor postanowił zakończyć piłkarską karierę
  • Javier Tebas uważa, że w przyszłości będzie on prezydentem “Dumy Katalonii”

“Uważam, że on się o to postara”

Od początku obecnego sezonu boiskowa postawa Gerarda Pique budziła spore wątpliwości. Dla Xaviego był on dopiero piątym wyborem do środka obrony, jednak problemy kadrowe zmusiły go do wystawienia Hiszpana w kluczowych meczach Ligi Mistrzów.

Pique nie spisywał się należycie i ma na swoim koncie wpadki w spotkaniu z Interem Mediolan. Kibice domagali się jego odejścia z FC Barcelony, na co naciskali również włodarze klubu. W czwartek środkowy defensor poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery. Jego decyzję skomentował szef La Liga Javier Tebas.

Uważam, że karierę kończy zawodnik, który jest historią hiszpańskiego futbolu, historią FC Barcelony, historią reprezentacji Hiszpanii, jest mistrzem Europy, wielokrotnym mistrzem Hiszpanii. Odchodzi zawodnik, który zawsze będzie częścią historii hiszpańskiego futbolu. Niewielu jest piłkarzy, którzy mieliby taką historię. To smutne, ale jeśli jest szczęśliwy, podejmując taką decyzję, to jak najbardziej – przekonuje.

Tebas jest pewny, że w niedalekiej przyszłości Pique zostanie prezydentem FC Barcelony. Swoją tezę poparł poważnymi argumentami.

Myślę, że sam odchodzi, może nie w swoim najlepszym momencie, bo coraz trudniej mu się gra, ale nie mam wątpliwości, że Gerard Piqué zostanie w przyszłości prezydentem FC Barcelony. Wróci tak, jak sam powiedział. Mając taki cel, myślę, że to dobry moment na odejście.

Gerard posiada dwa bardzo ważne czynniki, aby być prezydentem FC Barcelony: Po pierwsze, jest w klubie od 25 lat, jak sam przyznał na filmiku. Po drugie, zna futbol ze strony piłkarza oraz zna cały ten przemysł sportowy jako przedsiębiorca. Wie, że to dwie zupełnie różne rzeczy. Po trzecie, nabyte doświadczenie, wzloty i upadki pomogą mu w podejmowaniu odpowiednich decyzji jako prezydent FC Barcelony. Uważam, że on się o to postara – uważa Tebas.

Zobacz również:Fekir ponownie łączony z transferem do Premier League

Komentarze