Celta bliska pozyskania stopera FC Barcelony

Oscar Mingueza
Oscar Mingueza Pressfocus

Jak na razie FC Barcelona skupia swoje działania na rynku transferowym przede wszystkim na pozyskiwaniu nowych zawodników. Sztab szkoleniowy wytypował natomiast całą grupę piłkarzy, która nie liczy się dla Xaviego. Wśród nich znajduje się Oscar Mingueza, który ma kilka ofert. Najświeższa podchodzi od Celty Vigo.

  • Od czasu przejęcia sterów Barcy przez Xaviego, rola Oscara Minguezy w zespole została mocno zredukowana
  • Szkoleniowiec przekazał Hiszpanowi, że nie liczy na niego w przyszłym sezonie, dlatego też nie został on uwzględniony w kadrze na tournee w USA
  • Barca jest w trakcie negocjacji jego transferu do Celty Vigo

Mingueza chciałby zostać w La Liga

Latem FC Barcelona pozyskała już pięciu zawodników, wliczając w to Julesa Kounde, którego transfer potwierdził w środę Fabrizio Romano. Oprócz niego szeregi Dumy Katalonii zasilili Christensen, Kessie, Raphinha i Robert Lewandowski. Klub na transfery wydał już ponad 150 milionów euro, jednak liczył, że uda mu się zarobić także odpowiednią sumę na sprzedaży niechcianych zawodników.

Wśród nich znajdują się Mingueza, Braithwaite, Puig, Umtiti i Neto, którzy nie udali się z resztą drużyny na przedsezonowe tournee do Stanów Zjednoczonych. Jak na razie wymienieni zawodnicy nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem na rynku transferowym. Najwięcej ofert wpłynęło za Oscara Minguezę, który jako pierwszy z tego grona może opuścić klub. Xavi dawno już przekazał obrońcy, że nie liczy się w jego planach na następny sezon. Wychowanek Blaugrany całkowicie to zaakceptował. 

Hiszpan ma kilka ofert, ale priorytetem dla niego jest pozostanie w La Liga. Jak poinformowali dziennikarza ASa, do Barcy wpłynęła oferta za Minguezę, opiewająca na 3 miliony euro od Celty Vigo. 23-latek pozytywnie zapatruje się na przenosiny do galicyjskiego klubu. Duma Katalonii jest już w trakcie negocjacji z Celtą, a transfer obrońcy powinien zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

Zobacz: Barcelona z szansą na pozbycie się niechcianego gracza

Komentarze