Ter Stegen zaapelował do drużyny. “Musimy odrobić stracone punkty”

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen PressFocus

Bramkarz Barcelony Marc-Andre ter Stegen nie ukrywa rozczarowania, że jego drużynie nie udało się zakończyć rywalizacji w grupie Ligi Mistrzów na pierwszym miejscu, ale jednocześnie podkreśla, że najważniejsze było zakwalifikowanie się do kolejnej rundy.

Barcelona w pierwszych pięciu spotkaniach fazy grupowej zdobyła komplet 15 punktów, ale fotel lidera grupy G straciła w ostatniej kolejce. We wtorkowy wieczór podopieczni Ronalda Koemana przegrali u siebie 0:3 na Camp Nou z Juventusem.

– Do tej pory w Lidze Mistrzów graliśmy bardzo dobrze i wygraliśmy kilka bardzo trudnych spotkań – mówił tuż po zakończeniu meczu w rozmowie z Mundo Deportivo bramkarz katalońskiego zespołu.

– W tym spotkaniu było inaczej, ale mieliśmy ambicję wygrania grupy. Skończyło tak jak się skończyło. W Lidze Mistrzów nie ma łatwych spotkań i nie ma znaczenia, czy zakończysz rywalizację w grupie na pierwszym, czy drugim miejscu, tylko to czy awansujesz dalej – kontynuował reprezentant Niemiec.

Liga priorytetem dla Barcelony

FC Barcelona zajmuje obecnie dopiero dziewiąte miejsce w tabeli hiszpańskiej La Liga. Ter Stegen apeluje do kolegów z drużyny, aby teraz skupić się na rywalizacji właśnie w lidze i zrobić wszystko, aby w nadchodzących tygodniach odrobić jak najwięcej punktów.

– Teraz musimy skupić się na lidze, która jest najważniejsza. Musimy postarać się zdobyć jak najwięcej punktów. W lidze nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być, ale czekają nas kolejne spotkania i mamy szansę na odrobienie trochę punktów. To jest cel na nadchodzące tygodnie – kontynuował niemiecki bramkarz.

Komentarze