Duże wzmocnienie Realu, kluczowy gracz wraca do treningów

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois fot. PressFocus

Real Madryt przygotowuje się do weekendowego starcia z Sevillą. W raporcie kontuzjowanych zabrakło nazwiska Thibauta Courtoisa, co oznacza, że odbył on pełny trening z zespołem i niebawem może wrócić między słupki bramki Królewskich.

  • Thibaut Courtois od blisko miesiąca zmagał się z rwą kulszową
  • W bramce Realu Madryt godnie zastępował go Andrij Łunin
  • Reprezentant Belgii wrócił do treningów z zespołem i niebawem pojawi się na boisku

Ważny powrót dla Królewskich

Thibaut Courtois w poprzednim sezonie był jednym z architektów sukcesu Realu Madryt, który sięgnął po Ligę Mistrzów oraz mistrzostwo Hiszpanii. Trwająca kampania również układała się dla niego należycie, bowiem w kilku pierwszych kolejkach notował znakomite interwencje i ratował swój zespół przed stratą punktów. Pod koniec września kibice Królewskich otrzymali bardzo złe informacje, gdyż Belg zaczął zmagać się z rwą kulszową, która wykluczyła go z gry na kilka tygodni.

W bramce Realu godnie zastąpił go Andrij Łunin. W perspektywie walki o krajowe mistrzostwo powrót Courtoisa wydawał się nieunikniony, choć data jego kolejnego boiskowego występu kilkukrotnie się zmieniała. Wydawało się, że wróci na El Clasico, lecz Carlo Ancelotti zdecydował inaczej.

Do powrotu 30-latka pozostało już niewiele, bowiem w czwartek nie znalazł się w raporcie kontuzjowanych, co oznacza, że odbył pełny trening z zespołem. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, w sobotnim starciu z Sevillą to właśnie Courtois powinien stanąć między słupkami Realu Madryt.

W poniedziałek na gali “France Football” Belg został nagrodzony statuetką dla najlepszego bramkarza sezonu.

Zobacz również: FC Barcelona obserwuje pomocnika z Eredivisie

Komentarze