Kolejny piłkarz Atletico Madryt wypada z powodu kontuzji

Thomas Lemar
Thomas Lemar Pressfocus

Atletico Madryt w ostatnich tygodniach jest na fali wznoszącej. Wydawało się, że wszystko idzie ku dobremu, a Diego Simeone odejdzie nieco zmartwień. Nic bardziej mylnego. W Matteo Moretto opublikował komunikat na temat kontuzji Thomasa Lemara. Francuz najprawdopodobniej nie będzie mógł zagrać w spotkaniu rewanżowym z Manchesterem United.

  • Atletico Madryt ma w tym sezonie duży problem z kontuzjami piłkarzy
  • W środę klub poinformował o kontuzji mięśniowej Thomasa Lemara
  • Obecnie kontuzjowanych jest aż ośmiu piłkarzy

Kontuzje mięśniowe plagą Atletico

Lemar w tym sezonie notował całkiem niezłe liczby. Francuz rozegrał 29 meczów, w trakcie których strzelił cztery bramki i zanotował sześć asyst. Diego Simeone często korzystał z jego usług, a skrzydłowy odpłacał się dobrymi występami. 

W środę Matteo Moretto opublikował za pośrednictwem Twittera komunikat, w którym poinformował o kontuzji mięśniowej Lemara. Nie wiadomo, jak długo poza grą pozostanie Francuz, jednak wszystko wskazuje na to, że zabraknie go w rewanżowym meczu ⅛ Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi United. Nie jest to z resztą pierwszy tego typu problem zawodnika w tym sezonie. Z powodu urazów mięśniowych stracił on już dziewięć spotkań.  Lemar jest już czwartym piłkarzem Atletico Madryt, który zmaga się w ostatnim czasie z problemami mięśniowymi. Oprócz niego dotyczą one Hermoso, Koke, Kondgobii i Savicia. 

Lista kontuzjowanych piłkarzy Atletico Madryt tym samym się wydłuża. W spotkaniu z Realem Betis boisko przedwcześnie opuścić musiał Sime Vrsaljko, a w związku z jego kontuzją klub rozważa czasowe zatrudnienie Viniciusa Tobiasa z Szachtara Donieck.

Sprawdź też: Real i Atletico powalczą o obrońcę Szachtara Donieck

Komentarze