To może być koniec pewnej epoki

Piłkarze Realu Madryt
Piłkarze Realu Madryt Pressfocus

W Hiszpanii sporo mówi się o słowach Josepa Pederoli, który w programie “El Chiringuito” oznajmił, że Królewscy są już pogodzeni z odejściem Sergio Ramosa wraz z końcem jego kontraktu tego lata.

Trzeba zaznaczyć, że żywa legenda Madrytu nie zamierza się śpieszyć z podjęciem kolejnych rozmów w sprawie przedłużenia obecnej umowy. Sam piłkarz wielokrotnie przypominał, iż jest z Realem na dobre i na złe. Najprawdopodobniej Hiszpan rozważy wszystkie oferty i podejmie ostateczną decyzję przed mistrzostwami Europy.

Czas na nową przygodę?

W piątek Paderol przedstawił kilka szczegółów dotyczących negocjacji Ramosa z Florentino Pérezem. Prezes klubu miał zostać nieugięty i nalegał, aby 34-latek zgodził się na obniżkę pensji o 10% to wtedy otrzyma kontrakt na dwa lata. Kapitan Realu stwierdził, że w takim razie on posłucha innych ofert.

Przypomnijmy tylko, że Ramos, wraz z resztą drużyny, zgodził się na obniżkę płac w kwietniu przez przerwę od gry w piłkę, która spowodowała pierwsza fala pandemii koranowirusa. Z tego powodu legenda Królewskich może nie być skłonna do kolejnych cięć.

Real czeka kadrowa rewolucja

Wielu piłkarzy, którzy przez ostatnie lata byli filarami zespołu są teraz na zupełnie innym etapie swojej kariery, niż wcześniej. Niedługo Królewscy będą musieli sięgnąć głęboko do kieszeni, aby na odnowione Santiago Bernabeu sprowadzić kilka młodych gwiazd. Obecny Real gra przewidywalny futbol, przez co trudniej odnosi zwycięstwa, a także ma problemy z regularnym punktowaniem. Do tego dochodzą słabe występy w Lidze Mistrzów już od trzech sezonów, więc koniec pewnej epoki powoli się zbliża. Tymczasem tego lata Królewskich na pewno opuści Marcelo z Isco.

Królewska oferta PSG dla Sergio Ramosa

Real Madryt straci kapitana?

Komentarze