Toni Kroos wypowiedział się o dwóch głównych celach transferowych Realu Madryt

Toni Kroos
Toni Kroos PressFocus

Toni Kroos wziął udział w konferencji przed meczem Atalanty z Realem Madryt. Niemiec przyznał, że mając wybór między Kylianem Mbappe, a Erlingiem Hallandem, postawiłby na trzecią opcję.

“Mbappe czy Haaland? Benzema”

Niemiecki pomocnik przyznał, że prawdziwe rozgrywki Ligi Mistrzów dopiero się rozpoczynają dla Realu Madryt.

Traktujemy ten mecz jak finał. Liga Mistrzów zaczyna się teraz. Wiemy, że czeka nas trudne spotkanie, nawet nie biorąc pod uwagę kontuzji w naszym zespole – powiedział Toni Kroos.

Na pytanie, kogo wybrałby: Erlinga Haalanda czy Kyliana Mbappe, wyznał, że najlepszą opcją jest jego obecny kolega z drużyny.

Karim Benzema – powiedział bez zawahania Niemiec. – Haaland i Mbappe to dwaj bardzo dobrzy zawodnicy, zdolni pomóc każdemu klubowi. Problem jest taki, że jutro nie będą w stanie mi pomóc, bo jestem skupiony na moim meczu. To nie pytanie do mnie, tylko do Florentino Pereza – dodał.

“Oby Atalanta nie wiedziała, w jaki sposób gramy w pomocy”

Wyraził też nadzieję, że druga linia Królewskich, z nim, Casemiro i Luką Modriciem, nie będzie łatwa do rozgryzienia przez Gian Piero Gasperiniego.

Mam nadzieję, że trenerowi Atalanty trudno będzie wytłumaczyć sposób, w jaki gramy. W takich meczach wszystkie pozycje są ważne. Jeśli my, grając w środku, będziemy trzymać się razem i kontrolować spotkanie, to bardzo pomoże drużynie. Ale tu nie chodzi tylko o środek pomocy. Dominujemy od wielu lat i chcemy to kontynuować. Naszym zamysłem jest bycie najlepszym środkiem pomocy, zdolnym pomagać zarówno napastnikom i obrońcom. Gramy ku chwale drużyny, a nie, by ludzie mówili, jacy jesteśmy dobrzy – powiedział Kroos.

“To wkurzające”

Real Madryt podejdzie do spotkania w Lidze Mistrzów bez dziewięciu kontuzjowanych graczy.

To wkurzające, że mamy tyle kontuzji, to jasne. Ze swojej strony zawsze staram się odpowiadać na boisku i grać tak samo. Moja rola nie zmieniła się zbytnio w wyniku kontuzji, zawsze daję z siebie wszystko, zarówno na murawie, jak i poza nią – powiedział rzeczowo niemiecki pomocnik.

Wielu ludzi uważa, że piłka hiszpańska przeżywa gorszy okres. Trzy zespoły występujące w Lidze Mistrzów przegrało swoje domowe mecze w 1/8 finału.

Przez wiele lat Hiszpanie wygrywali w Europie, ale teraz nie. Każdego roku walczymy, by wygrywać. Generalnie poziom w Hiszpanii jest dobry, w tym roku też. W tym sezonie bardzo trudno jest wygrywać w La Lidze mecze, które wcześniej kończyliśmy z przewagą czterech czy pięciu bramek. Teraz to rzadkość – skomentował Kroos.

Spotkanie z Atalanty z Realem Madryt rozpocznie się w środę o godzinie 21:00.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 07:29.

Komentarze