Toni Kross zostanie w Madrycie do końca kariery

Toni Kross
Toni Kross Pressfocus

Toni Kross w wywiadzie dla niemieckiego dziennika “Bild”, wyznał że chciałby zakończyć piłkarską karierę w Realu Madryt. Środkowy pomocnik ma ważny kontrakt do 2023 r., ale jeżeli zdrowie na to pozwoli, przedłuży swój pobyt w stolicy Hiszpanii o kolejne lata.

  • Toni Kross zakończył reprezentacyjną karierę, ale nawet nie myśli o powieszeniu butów na kołek i nadal chce być częścią Królewskich
  • Niemiec ma ważny kontrakt do 2023 r., jednak zrobi wszystko, aby ponownie go odnowić i zakończyć przygodę z profesjonalnym futbolem w Madrycie

Toni Kross wiąże przyszłość jedynie z Realem Madryt

W rozmowie z dziennikarzem “Bilda”, Toni Kross odniósł się do ostatniej decyzji z zakończaniem kariery reprezentacyjnej, ale i też zaznaczył, że nie ma w planach opuszczać szeregów Królewskich.

Niemiecki pomocnik w pełni pragnie skupić się na obowiązkach w Realu Madryt i jeszcze nie raz sięgnąć po trofeum Ligi Mistrzów oraz La Liga. 31-latek twierdzi również, że reprezentacyjna emerytura pozwoli mu na bycie jeszcze lepszym zawodnikiem i do końca kariery chciałby jeszcze zdobyć złotą piłkę.

Za sezon zdecyduję, czy odnowię kontrakt z Realem na kolejny sezon lub dwa, czy nawet trzy. Jestem absolutnie pewien, że odejdę na emeryturę w Madrycie. Jestem lubiany w Hiszpanii, a kibice na każdym kroku są wdzięczni za moje siedem lat tutaj. Kto wie, może kiedyś zdobędę złotą piłkę, przecież gram w najlepszym klubie w Europie – wyznał Kross.

Nie mogło zabraknąć też pytania odnoście odejścia z reprezentacji Niemiec. Toni Kross, uważa że teraz nadszedł czas na młode pokolenie w kadrze i nie chce zabierać miejsca ambitnym i młodszym kolegom.

Czasami miałem wrażenie, że niektórzy nie doceniają tego, co zrobiłem przez 11 lat w reprezentacji. Uwielbiałem pracę z Loewem, zdobyliśmy razem mistrzostwo Świata, ale ten etap dobiegł już końca. Przez ostatnie lata miałem zbyt mało czasu na odpoczynek. Wraz z wiekiem musisz szanować swoje zdrowie, więc ustąpię miejsca w kadrze młodszym kolegom – zakończył Niemiec.

Przeczytaj również: Joao Felix przeszedł operację kostki

Komentarze